Bilim & Teknik

Türkiye'nin yeni zırhlıları geliyor!

Türkiye'nin yeni zırhlı araçları tanıtıldı.

Türkiye'nin yeni zırhlıları geliyor!

Türkiye yeniliklerine ve üretimlerine devam ediyor. Altay'ın üreticisi olan Otokar, şimdi de TULPAR, URAL ve COBRA II isimli zırhlı taktik araçlarını tanıttı. Otokar bu araçları Sakarya'daki fabrikada yeni dönemde üretecek.

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, bu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, TULPAR'ın, ismini "Manas Destanı"ndaki efsanevi kanatlı attan aldığını söyledi ve Türkiye için önemli bir ürün olduğunu dile getirdi. TULPAR, tamamen yeni nesil bir paletli araç ve yeni nesil tanklarla beraber tanklar karşısındaki tehditlerle mücadele edecek.

1367636537_headline.jpg

COBRA II ve URAL içinde konuşan Görgüç; "Kullanıcılarımızın farklı ihtiyaçları doğrultusunda COBRA II ortaya çıktı. Bunu imalata hazırlıyoruz. İç hacmi daha fazla ve daha fazla koruması var. Bu aracımızla farklı ihtiyaçlara hizmet vermeye hazırız ve her iki ürünü de aynı anda imal edeceğiz" dedi.

URAL'ın da yeni taktik tekerlekli araç olduğunu belirten Görgüç, "En önemli özelliği de şasili olmasıdır. Şasi üzerinde gövde var. Tamamen ve her şeyiyle yeni bir şasi. Yüksek arazi kabiliyetine ve koruma seviyesine sahip" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.