Bilim & Teknik

USB'li deftere yoğun ilgi

Acar Group, USB'li defter üretti.

USB'li deftere yoğun ilgi

Bilgisayarların ve tabletlerin yaygınlaşması ve akıllı telefonların neredeyse bir bilgisayar görevi yapması insanları defter kitaptan uzaklaştırdı. Buna da çare bulan matbaacılar ilginç bir icada imza attı. Kırtasiye ve promosyon sektörünün önde gelen isimlerinden Acar Group, USB'li defter üretti.

Bu icadı ile şirket oldukça ilgi çekti ve başta Almanya olmak üzere pek çok ülkeden bir ayda 300 bin dolarlık sipariş almayı başardı. USB'li defter, 4, 8, 16, 32 gigabyte olarak üretildi ve Türkiye'den de oldukça yoğun ilgi gördü.

1370104057_usbli-defter-uretti-bir-ayda-300-bin-dolarlik-siparis-aldi-cha-1044210-2-t.jpg

Dünyanın pek çok ülkesine kırtasiye ürünleri sattıklarını belirten ve yeni USB'li deftere ilginin arttığını, artmaya devam edeceğini söyleyen Acar Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Acar, söyle devam etti:

1370104071_usbli-defter-uretti-bir-ayda-300-bin-dolarlik-siparis-aldi-cha-1044210-1-t.jpg

"Yapmış olduğumuz sıradan defterlerde insanların belli bir alana yazı yazma şansları var. Onun ötesinde çok fazla gidemiyorsunuz. Örneğin ortalama 250 sayfalık bir defterde belli alanla sınırlı kalıyorsunuz. Bir de yeni nesil gençlerimiz internet yüzünden defterden uzaklaştı, artık yazmayı sevmiyor. Onlar genelde interneti ve bilgisayara yazmayı seviyor. Böyle bir defter yaparak yeni nesli de deftere çekebilelim diye USB'li ürünü geliştirmeye karar verdik. Patentini de hemen aldık. Şu anda dünyanın birçok yerinden sipariş yağıyor. Başta Almanya olmak üzere, Fransa, Rusya, Kazakistan ve Çin'den daha ilk ayda 300 bin dolarlık sipariş aldık. Ülke içinden de yoğun talep var. Defterlerimize istenilen kapasitelerde USB monte edebiliyoruz. Şu anda 4, 8, 16 ve 32 GB kapasiteye sahip defter üretimi yapıyoruz."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.