Bilim & Teknik

Uzay seyahatinin ücreti belli oldu

NASA tarafından yapılan açıklama ile Uluslararası Uzay İstasyonu'na yapılacak turistik yolculuğun fiyatı belli oldu.

Uzay seyahatinin ücreti belli oldu

NASA'dan daha önce yapılan açıklamada, Uluslararası Uzay İstasyonu'nun 2020'nin başından itibaren "30 güne kadar özel astronot misyonlarına" açılacağı duyurulmuştu. NASA yeni bir açıklama ile yolculuğun maliyetini duyurdu.

Uzay seyahatinin ücreti belli oldu

Yılda en fazla iki özel seyahat yapılabileceğine işaret edilen açıklamada, her bir yolculuğun kişilere yaklaşık 52 milyon dolara mal olacağı vurgulandı. NASA, Roscosmos, ESA, CSA ve Japon Uzay Araştırma Ajansı JAXA'nın ortak işlettiği Uluslararası Uzay İstasyonu'nda uzay araştırmaları ve temel bilim deneyleri yürütülüyor.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapan Bigelow Aerospace başkanı Robert Bigelow, kişi başı 52 milyon dolar karşılığında Uluslararası Uzay İstasyonu'na turist taşıyacaklarını duyurdu.

Bigelow, "SpaceX'in Falcon 9 roketi ve Crew Dragon kapsülünün NASA'dan gerekli sertifikaları alması gerekiyor. Bu süreç tamamlandıktan sonra turizm programımız başlayacak." sözlerini kaydetti.

Yorumlar
Sömürgeciler
Elektrikli olsaydı 1 milyon dolara görürlerdi 🤣
Cevapla
yorumcu
cok yakiyo galiba roket...
Cevapla
asterixx
Yokuş yukarı yakar baba
Özgür
Lpg takmamışlar sanırım😁
Özgür
Yakmiyordur da yol uzun be ya
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.