Bilim & Teknik

Valilikten açıklama! Okullar Pazartesi günü tatil edildi!

Yaşanan yoğun kar yağışından ötürü yaşanabilecek olumsuzluklar göz önünde bulundurularak okulların tatil edilmesine karar verildi. İşte detaylar.

Valilikten açıklama! Okullar Pazartesi günü tatil edildi!

Son dakika açıklamasına göre İstanbul'da okullar yarın tatil edildi. (Güncelleme)

Ha yağdı, ha yağacak derken sonunda kar tüm Türkiye’yi etkisi altına aldı. İstanbul’dan Iğdır’a kadar pek çok şehirde kar yağışı etkili oldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde daha da etkili olması beklenen yağıştan ötürü bazı şehirlerde okulların Pazartesi yani yarın tatil edildiği açıklandı.

Pek çok il valiliği açıklama yaparak okulların tatil edildiğini açıkladı. Şimdiye kadar Diyarbakır, Şanlıurfa, Bitlis, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Muş, Sivas, Tunceli, Siirt, Kahramanmaraş, Elazığ ve son olarak da Muğla (Kavaklıdere)’de okulların Pazartesi günü tatil edildiği belirtildi.

İstanbul için şimdilik bir kar tatili haberi gelmiş değil. Fakat yüksek kesimlerde kar yağışının etkisini arttırarak devam etmesi bekleniyor. İl genelinde bir tatil haberi belki gelmeyebilir. Fakat ilçe bazında tatil kararları çıkabilir.

Valilikten açıklama! Okullar Pazartesi günü tatil edildi!

Son olarak İBB tarafından yapılan açıklamada kar yağışı için tüm önlemlerin alındığına dair bir açıklama gelmişti. Ayrıca valilik de yaşanan fırtına dolayısıyla sobalı evler için bir uyarıda bulundu. Doğalgaz borusunun ve kombinin bulunduğu odalarda da yatılmaması yönünde çağrılar yapıldı.

Eğer İstanbul için herhangi bir tatil haberi gelirse takipçilerimizle direkt olarak paylaşacağız. Lakin şu anda kar tutmadığı için tatil ihtimalinin biraz uzak olduğunu hatırlatmamız gerekiyor. Ayrıca İstanbul’da şuanda kardan ziyade sulu kar yağdığını da hatırlatalım.

Yorumlar
Aysi
Olması gereken budur yani şimdi okulu düşünecek zaman değil insanlar ölüyor okullar acilmasada olur şuan birlik zamanı çocuklarımızın gozumuzun önünden ayırmamız gerken zaman
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.