Bilim & Teknik

Yapay zekaya ilk darbe geldi!

CNET, şimdilik AI tarafından yazılmış makalelerin kullanımını durduruyor. The Verge, teknoloji yayınının liderliğinin, personelle bir soru-cevap görüşmesi sırasında "şimdilik" AI hikayeleriyle ilgili deneyleri duraklattığını iddia ediyor.

Yapay zekaya ilk darbe geldi!

Bankrate ve CreditCards.com'u da etkileyen duraklatmanın ardındaki kesin nedene dair bir bilgi bulunmamakla birlikte, baş editör Connie Guglielmo'nun, gelecekte AI ile ilgili hikayelerin, yayının otomatik teknolojiler kullandığına dair bir açıklama içereceğini söylediği bildirildi.

The Verge'e göre yönetici içeriği Başkan Yardımcısı Lindsey Turrentine, AI ile ilgili daha fazla şeffaflık sözü verdi. Sistemle ilgili daha fazla detayın önümüzdeki hafta açıklanacağı bildiriliyor. CNET sahibi Red Ventures ayrıca bir AI çalışma grubu oluşturdu. Personel genellikle yapay zekanın iç işleyişinden veya ne zaman kullanıldığından habersizdi.

Yapay zekaya ilk darbe geldi!

CNET'in yapay zeka uygulamalarıyla ilgili sorular geçen hafta Fütürizm'in düzinelerce finansal açıklayıcı makalenin "otomasyon teknolojisi" kullanılarak yazılmış gibi göründüğünü fark etmesiyle başladı. CNET tanıtım yazısında, çalışmayı "tamamen" insanların düzenlediğini ve gerçeği kontrol ettiğini iddia etti, ancak bu doğru değildi: satış noktası, Futurism bir hikayede ciddi hatalar keşfettikten sonra parçaları dikkatle incelemeye başladı.

CNET, geçmiş yıllarda da makine yapımı makaleler kullandı. Yine de yapay zeka o zamandan bu yana ilerledi ve keşif, ChatGPT gibi metin oluşturma araçlarının eleştiri alması ve hatta intihal korkuları ve insan yazarların işini azaltması nedeniyle yasaklar getirmesiyle geldi. İş gücünün başka yerlerindeki otomasyonda olduğu gibi, bazı insanlar şirketlerin yapay zekayı etik bir şekilde kullanacağına güvenmiyor.

Yorumlar
Gg
yapay zeka gelistikçe tespiti de zorlaşacak, bunlar sökmez. kullanılan data telif yasaları gebişletilerek illegal hale getirilmediği müddetçe karada ölüm yok yapay zekaya.
Cevapla
BOH
Emlak sektöründe yapay zeka çok işe yarar. Gayrimenkul sektöründe uzun yıllar çalıştığım için yapay zekanın bu alanda çok yararlı olacağını düşünüyorum. Arama kısmına aradığınız kriterlere uygun şeyleri ya yazarak ya da sesli olarak ilettiğinizde yapay zeka size tüm seçenekleri sunabilir 4 seçenek kaldı ancak dairenin sahibiyle yapay zeka ortamına bağlanmanız sağlanır yani yapay zeka dairenin sahibini arar ve bu ortama girmesini sağlar ve üçlü sohbet ederek daireyi tercih edersiniz
Cevapla
Yoldan geçen biri
Sizin istediginizi çok uğraş gerektirmeden basit bir yazılım ile halledebilirsiniz yapay zeka nin kullanım alanı bu değil ve olmamalı
Vatandaş
Aslan parçası senaryonda emlakçıya gerek kalmıyor yalnız.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.