Bilim & Teknik

Yoğun kar yağışı geliyor, okullar uzun süre kapanabilir! İşte tarih!

Sonunda beklenen kar yağışı geliyor! Peki okullar kapanacak mı? Kış ayına girmemizle birlikte kar yağışı beklentisi de arttı. Peki önümüzdeki süreçte hangi bölgelerimizi kar yağışı bekliyor. İşte konunun detayları.

Yoğun kar yağışı geliyor, okullar uzun süre kapanabilir! İşte tarih!

2023'ün ilk karı için geri sayım başladı. Geçtiğimiz yıl da hemen hemen aynı dönemde önemli bir kar yağışı gerçekleşmişti.

Kış aylarına girmemize rağmen ılıman bir hava ile karşı karşıyayız. Ocak ayının ilk haftasını geride bırakmamıza rağmen, henüz kayda değer bir soğukla karşılaşmadık. İstanbul ve Marmara bölgesinin bir çok bölgesinde hava sıcaklıkları 10 derece civarlarında seyrediyor. Fakat bu durum böyle devam etmeyecek.

Kar ile ilgili detayları paylaşmadan önce, önümüzdeki hafta hava nasıl olacak ondan bahsedelim. Meteorolojiden paylaşılan bilgilere göre Türkiye’deki ılıman hava bir süre daha devam edecek. Yani ülkenin batısında kar yağışı bir süre daha görünmeyecek. İstanbul’da ise önümüzdeki hafta sağanak yağmurun hakim olacağı bir hava bekleniyor. Peki kar ne zaman gelecek?

Yoğun kar yağışı geliyor, okullar uzun süre kapanabilir! İşte tarih!

Uzmanlar Şubat ayına kadar İstanbul’da etkili bir kar yağışı olmayacağını söylüyorlar. Şubat ayının sonlarına doğru ise yoğun bir soğuk hava dalgasıyla birlikte İstanbul’da kar yağışı etkili olacak. Bu yağışın şiddetine göre kardan ötürü okulların da kapanması gündeme gelebilir.

Uzmanlar, geçtiğimiz sene ile kıyaslandığında İstanbul’a daha az kar düşmesini ön görüyorlar. Tabi ki bazı hava olaylarını önceden kestirmek çok mümkün olmayabilir. Bilindiği üzere Amerika’da bu yüzyılın en büyük kışı yaşanıyor. Avrupa’da ise hava o kadar sert değil.

Yorumlar
Elif
Mallllar
Cevapla
Ercan
Ya arkadaş şöyle sırf tıklanma almak için haber yapmayan bir normal haber sitesi yok mu?
Cevapla
Prfsynl
Ben böyle yalanı normalmiş gibi konuşan bi yer daha görmedim
Cevapla
BOH
İstanbul un kaç tane nükleer bomba ya dayanıklı sığınağı var ayrıca illa nükleer sığınak demeyin olağanüstü durumlara ( ani iklim değişikliğine) dayanıklı kaç tane sığınak var? İBB bu konuda ne tür çalışmalar yapıyor. Nükleer bombalar a karşı dayanıklı sığınakları birbirine bağlayan metro ağı var mı? Yani metro yapılıyor ama sığınakları metro ağına bağlanıyor mu? Sığınaklar deprem de de görev yapmalı ani hava değişimleri de de görev yapmalı. Şehrin nüfusuna göre sığınak inşaa edin
Cevapla
Nergis
Tarih diyolar tarih yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.