Bilim & Teknik

Yüzde yüz Türk ANKA göreve hazır

Başarılı performans sergileyen ANKA artık göreve hazır.

Yüzde yüz Türk ANKA göreve hazır

Türkiye'nin yerli insansız hava aracı ANKA testleri başarıyla tamamlayarak hazır hale geldi. Başarılı performans sergileyen ANKA artık göreve hazır.

Tamamen Türk yapımı insansız hava aracı ANKA,TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 11. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı (IDEF'13) katılımcılarından Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ'nin (TUSAŞ) standında sergilendi.

1368078506_220693.jpg

Ocak ayında Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen testlerde, ANKA'nın, 120 kilogram ağırlığındaki kamera ile 23 bin fit yüksekliğe çıkıp görüntü aktardığını, 18 saat havada kaldığını söyleyen TUSAŞ İHA Sistemleri Mühendislik Grup Müdürü Remzi Barlas, "Hata modlarını irdeledik ve şu anda bize göre artık hatası hiç kalmamış olan uçağımızı göreve hazır hale getirdik. Bunu da kabul testlerinde bir kere daha kanıtlandı. ANKA, bugün itibarıyla envanterimizdeki Heronlara denk görev yapabilecek kapasiteye sahip" dedi.

Yorumlar
tet
biraz gec oldu ama sanirim iyi oldu... savunma sanayi yerli olamadan guc sahibi olmak sadece bir hayal olur.... satin alacagimiz hayalet ucagindan kendi teyyaremiz daha iyi...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.