Amazon Tomb Raider dizisi yapıyor

Hollywood Tomb Raider prodüksiyonundan bir darbe daha alıyor olabilir, ancak bu sefer küçük ekran için.

Amazon Tomb Raider dizisi yapıyor

Hollywood Reporter kaynakları, Amazon'un Prime Video için bir Tomb Raider TV dizisi yarattığını ve Phoebe Waller-Bridge'in yönetici yapımcılığını üstlenip senaryoyu yazacağını söylüyor. Başrolde kimin oynayacağı henüz belli değil ama Angelina Jolie veya Alicia Vikander'in Lara Croft rolünü tekrar oynamasını da beklemeyin. Programın şimdilik hala geliştirme aşamasında olduğu bildiriliyor.

Böyle bir işbirliği şaşırtıcı olmaz. Zira Amazon bir sonraki Tomb Raider oyununu yayınlamaya hazırlanıyor ve Waller-Bridge daha yeni Amazon ile Sign Here roman uyarlaması gibi projeleri içeren üç yıllık bir anlaşma yaptı. The Reporter'ın kaynakları, Amazon'un geçen yılın sonlarında bu anlaşmayı yenilemek için "agresif" davrandığını iddia ediyor.

Amazon Tomb Raider dizisi yapıyor

Söylenti, oyun uyarlaması TV şovlarının ilgi odağı olduğu sırada geldi. HBO'nun The Last of Us'ı şimdiden ikinci sezonu kesinleşecek kadar başarılı oldu. Bu arada Sony, Netflix ve Prime Video için God of War, Gran Turismo ve Horizon oyunlarını hazırlıyor. Bir Tomb Raider serisi, Amazon'un oyun temalı dizi kataloğunu destekleyecek ve halihazırda League of Legends şubesi Arcane gibi isabetlere sahip olan Netflix gibi rakiplere karşı da rekabet etmesine yardımcı olacaktır.

Amazon ayrıca bugüne kadar potansiyel gişe rekorları kıran filmlerin peşinden koşmaktan da çekinmedi. Örneğin, şirketin The Lord of Rings: The Rings of Power için 1 milyar dolar harcadığı bildirildi. Bir Tomb Raider şovu için o kadar cömert olmayacak olsa da, Waller-Bridge'in katılımı, Amazon'un bir hit için daha istekli olduğunu gösteriyor. Amazon, geçen yıl en iyi akış listelerini aşmak için mücadele etti, şimdi bu hamle  Netflix'in Stranger Things gibi başarılarına karşı daha iyi bir cephane sağlayabilir.