Dijital Video Platformu

Disney Plus Türkiye’de başarılı olabilecek mi?

Hali hazırda Netflix ve Amazon ile birlikte en ciddi dijital yayın organlarından biri olan Disney Plus sonunda Türkiye’ye geliyor. Peki başarılı olabilecek mi? İşte yanıtı.

Disney Plus Türkiye’de başarılı olabilecek mi?

Disney Plus Türkiye’de başarılı olabilecek mi? Netflix ve Amazon Prime Video benzeri bir servis olan Disney Plus sonunda Türkiye’ye de geliyor. Bilindiği üzere Disney ilk etapta servisini belli başlı bölgelerde kullanıma sunmuştu. Fakat sonunda bu servisin Türkiye’ye de geleceği resmiyet kazandı.

Yapılan açıklamada Disney Plus’ın bu yaz itibariyle içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu bir çok ülkede yayına gireceği belirtildi.

Peki gelelim asıl soruya. Disney Plus ülkemizde başarılı olabilecek mi? Aslında bu soruyu tahmin etmek pek de güç değil.

Disney Plus Türkiye’de başarılı olabilecek mi?

Hali hazırda mevcut Disney içeriklerinin ülkemizde önemli bir takipçi kitlesi bulunuyor. Dolayısıyla Disney Plus’ın ülkemizde başarılı olması çok da zor değil. Elbette buradaki en önemli nokta Disney Plus’ın sahip olacağı fiyat etiketi.

Malum gerek Netflix, gerekse de diğer dijital yayın kanalları gayet makul üyelik fiyatlarına sahipler. Dolayısıyla Disney Plus da ülkemizde rekabetçi bir fiyat politikasıyla karşımıza çıkarsa, başarılı olması işten bile değil. Hatta kısa vadede Netflix’i yakalayıp geçmesi bile belki mümkün olabilir. Elbette bunu şimdilik kestirmek biraz zor. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Marvel sinematik evrenindeki dizileri direkt olarak Disney Plus üzerinden izlemek çok daha keyifli olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.