Dragon Age: The Veilguard'da "Ölümsüzlük" Ayarı Bulunuyor

BioWare tüm oyun severlerin oyuna katılabilmesini sağlamak için ölümsüzlük modunu aktif kılacak.

Zorlandığınız bir düşmanın hikayenizi yarıda kestiği oldu mu hiç ? Bu nedenle bir çok oyuncu oyunlarını yarıda bırakarak oyunun esas hikayesini tamamlayamıyor. İşte BioWare  her türlü oyuncunun oyunu oynamasının yolunu açan bir uygulamaya gitti. BioWare'in yakında çıkacak olan fantezi RPG oyunu Dragon Age: The Veilguard, dövüş sisteminde birçok değişiklik içeriyor ve bunlardan biri de oyuncuların karakterlerinin savaş sırasında ölmesini engelleyen "ölümsüzlük" ayarı. Oyunun yönetmeni Corrine Busche, bu ayarın hile olmadığını, her tür oyuncunun oyunda yer almasını sağlamak amacıyla eklediklerini belirtti. Oyunda dört farklı zorluk seviyesi bulunuyor: Hikaye Anlatıcısı, Maceracı, Kabus ve Serbest. Kabus modu. Bu son mod zorlu bir mücadele sunuyor ve seçildiğinde geri dönüşü olmayan kalıcı bir ayar. Serbest modu ise oyuncuların dövüşün belirli yönlerini, örneğin düşmanlara verilen hasar miktarını ve alınan hasar miktarını özelleştirebilmelerine olanak tanıyor. Aşağıda oyunun 20 dakikalık bir oynanış videosu mevcut. Bu videoda her ne kadar ayarlara yer verilmese de savaş mekaniklerine ait bir çok bilgi mevcut.

Serbest mod, oyunculara oyunun yol gösterici işaretlerinin ne kadar yardım edeceğini, düşmanlara karşı parry (karşılama) zorluğunu ve oyun içi hedef yardımı yoğunluğunu ayarlama imkanı sunuyor. Hatta otomatik hedefleme seçeneği bile bulunuyor.

Serbest modda ayrıca ölüm tamamen kapatılabiliyor. Busche, oyunda daha standart erişilebilirlik ayarlarının da bulunduğunu ancak bunların detaylarına girmediğini belirtti. Fakat fiziksel engelli oyuncular veya karakterlerinin sürekli ölmesiyle oyunun içine dalma deneyimi bozulanlar için, BioWare'in dövüş sistemini her yetenek ve beceri seviyesinden oyuncuya hitap edecek şekilde tasarladığı biliniyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bu bir hile olabilir mi?