Dijital Video Platformu

En iyi animasyon filmi ödüllü yapımın ikincisi geliyor

Gösterime çıktığı dönemin en çok beğenilen animasyon filmlerinden biri olan ve ulaştığı gişe hasılatı tutarıyla bu durumu kanıtlayan Inside Out’un devam filmi geliyor.

En iyi animasyon filmi ödüllü yapımın ikincisi geliyor

Inside Out, animasyon filmlerini seven kişiler için listenin en başlarında gelen isimlerden biridir. Öyle ki 2015 yılında sessiz sedasız vizyona giren bu film dünya çapında yaklaşık 900 milyon dolarlık hasılat elde etmiş ve 2016 yılında gerçekleştirilen Akademi Ödülleri töreninde “En İyi Animasyon Filmi” ödülünü kazanmıştı. Bunun yanında “En İyi Özgün Senaryo” kategorisinde de aday olan film, bu ödülü alamasa da gönüllerde taht kurmayı fazlasıyla başarmıştı.

Ülkemizde “Ters Yüz” ismiyle gösterime giren bu filmin konusu ise gerçekten bir hayli ilginçti. Riley isimli bir çocuğun taşınma nedeniyle girdiği depresif ruh haline ilişkin beyninde yaşanan olayları canlandıran film, olaylara bakış açınızın tamamen değişmesini ve bunu yaparken de bir hayli eğlenmenizi sağlayabilir.

En iyi animasyon filmi ödüllü yapımın ikincisi geliyor

İşte ilk başlarda herhangi bir devam filmi düşünülmeyen bu yapım, hayranlarının istekleri karşısında daha fazla sessiz kalamamış ve inadını kırarak Inside Out 2 ile karşımıza çıkmaya ikna olmuş. Ancak filmle alakalı kötü haberler de yok değil.

Disney bünyesinde çekilecek olan ikinci filmde, ilk macerada karşımıza çıkan 2 çok önemli karakteri seslendiren isimler bulunmayacak. Gelen bilgilere göre ilk filmde “Korku” karakterini seslendiren Bill Hader ile “Tiksinti” karakterini seslendiren Mindy Kaling’i duyamayacağız. Bu durumun sebebi ise iki ünlü ismin de kendilerine teklif edilen ücreti beğenmemeleri olmuş. Filmin çıkış tarihinin önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.