Dijital Video Platformu

HBO'dan beklenmedik Batman kararı

Variety'ye göre HBO Max, altı animasyon projesinde daha başarısız oldu.

HBO'dan beklenmedik Batman kararı

Bunlardan biri de yapımcılığını J.J.'nin üstlendiği Batman: Caped Crusader dizisi. Abrams, Matt Reeves ve Batman: The Animated Series'in yaratıcılarından Bruce Timm. Geçen yıl duyurulan şov, Timm'in klasik 90'lar serisinin ruhani bir devamı niteliğinde.

HBO Max'in geçtiğimiz haftalarda yayınladığı diğer bazı dizi ve filmlerin aksine, bu projelerde yapım devam ediyor. Yapım ekipleri onlar için başka bir yuva arayacak. Bu iptal dalgasındaki diğer projeler ise Mutlu Küçük Batman, Dünyanın Patladığı Gün: Bir Looney Tunes Filmi, Bye Bye Bunny: Bir Looney Tunes Müzikali, Tatillerde Bunu Ben Yaptım mı: Bir Steve Urkel Hikayesi ve The Amazing World. Gumball: The Movie'den.

HBO'dan beklenmedik Batman kararı

HBO Max, çocuklara ve aile içeriğine öncelik veriyor. Geçen hafta, birkaç animasyon dizisi de dahil olmak üzere düzinelerce gösteriyi geri çekti. Ayrıca lisans ücretlerinden tasarruf etmek için yüzlerce Susam Sokağı bölümünü de kaldırdı.

Bunun da ötesinde, HBO Max özel filmleri Batgirl ve Scoob!: Holiday Haunt'ı iptal etti ve son haftalarda diğer önemli orijinal şovları ve filmleri kaldırdı (Batgirl'in yönetmenlerinden biri görünüşe göre akıllı telefonunda filmden bazı görüntüleri yayınlamaya çalıştı ama boşuna). Dahası HBO, bu ay aile programlama bölümünden birkaç çalışanı işten çıkardı.

Ebeveyn şirket Warner Bros. Discovery, hizmeti önümüzdeki yıl Discovery+ ile birleştirmeden önce HBO Max'ten belirli programları ve filmleri kaldırıyor. "İçerik kataloglarımızı tek bir platformda bir araya getirmek için çalışırken, hem HBO Max hem de Discovery+'da bulunan içerik teklifinde değişiklikler yapacağız" dedi.

İçeriği iptal etme ve kaldırma kararları, bu yılın başlarında WarnerMedia ve Discovery'nin birleşmesinden sonra oluşan Warner Bros. Discovery'deki sınır maliyet düşürme çabalarının ortasında geldi. CEO David Zaslav ve ekibi 3 milyar dolarlık kesinti yapmaya çalışıyor, ancak bu hamleler şirketin 4 Ağustos'tan bu yana yüzde 25 düşen hisse senedi fiyatını etkiledi. Şirketin değerlemesi geçen ay milyarlarca düştü. Yine de The Last of Us'tan gelen bu görüntüler kesinlikle iyi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.