Dijital Video Platformu

Instagram’ın çok konuşulan özelliği sonunda gerçek oldu!

Instagram uzun süredir hayata geçirmeye çalıştığı özelliğini sonunda kullanıcılarına sundu. Hikâye sürelerinde değişikliğe giden platformun tüm detayları haberimizde.

Instagram’ın çok konuşulan özelliği sonunda gerçek oldu!

Sosyal medya platformları birçok kişi için gündelik hayatlarında çokça vakit geçirilen bir yer. Bu platformlar hem gündelik haberleri takip ettiğimiz, hem de eğlendiğimiz alanlar diyebiliriz. Sadece bununla kalmayıp sosyal medyayı gelir kaynağı olarak bile kullanmak mümkün. Instagram uygulaması da bu sosyal medya platformlardan bir tanesi. Hatta Türkiye de 39 milyon kullanıcı ile dünyada bu uygulamayı kullanan ülkeler arasında altıncı sırada yer alıyor. Türkiye’nin nüfusuna bakıldığında neredeyse yarısının bir Instagram hesabı olduğunu söyleyebiliriz.

İşte Instagram'ın getirdiği yeni özellik 

Haziran 2013’te ilk kez sunulan Instagram hikaye özelliği, şimdiye kadar sadece 15 saniye ile sınırlıydı. Anlatmak istediklerimizi bu kısa süre içerisinde aktarmak oldukça zor olabiliyordu. Instagram uygulaması da bu ihtiyaca yönelik çalışmalarına başladığını duyurmuştu. Bundan iki ay önce sadece reklam

verenlere videolarının süresini 60 saniyeye uzatma izni veren uygulama şimdi bu özelliğine yeni güncelleme getirdi.

Instagram hikaye süreleri uzadı

Instagram’ın yaptığı araştırmalar ve verilere göre kullanıcıların video içerikleri daha uzun süre izleme eğilimleri göstermesi Instagram’ı harekete geçirdi. Hatta  yakın zamanda platform, Reels paylaşım süresini 60 saniyeden 90 saniyeye  çıkarmıştı. Şimdi ise platform yapılan değişiklik ile hikâye sürelerini uzattı. 15 saniye olan hikâye süresi yeni gelen güncelleme ile 60 saniyeye çıktı. Yani kullanıcılar artık hikayeleri bölünmeden 60 saniye içinde kullanıcılarına dilediklerini sunabilecek.  Peki sizce yeni gelen bu güncelleme ne kadar faydalı olacak? Kullanıcıların işini görebilecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar
Cihat
Denedim halen 15 saniye?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.