Dijital Video Platformu

İşte yeni içerikleri herkesten önce izleyen o şanslı Netflix kullanıcıları

Yılın ilk iki çeyreğinde kâbusu yaşadıktan sonra üçüncü çeyrekle birlikte toparlanmaya başlayan Netflix’in bu başarı için oldukça ilginç bir önlem aldığı ortaya çıktı.

İşte yeni içerikleri herkesten önce izleyen o şanslı Netflix kullanıcıları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, her alanda olduğu gibi televizyon izleme anlamında da alışkanlıklarımız epey değişti. Yakın bir zamana kadar dizi – film izlemek için genelde ulusal kanallarda yayınlanan içerikleri takip eder, kimi zaman da bir DVD sayesinde kendi istediğimiz film için o akşam “film gecesi” yapardık. Ancak artık dijital içerik üreticileri var ve neredeyse her ev de bu servislerden en az birine abone kişiler yaşıyor.

Peki güncel durumda, en çok kullanıcıya sahip, en popüler dijital içerik üreticisi hangisi dersiniz? Cevap basit, tabi ki Netflix. Amerikalı medya devi her ne kadar yılın ilk iki çeyreğinde biraz sendelemiş olsa da, üçüncü çeyrek verileriyle birlikte durumu toparladı. Ancak Netflix’in kötü gidişat dönemlerinde yeni bir tedbiri uygulamaya koyduğunu biliyor muydunuz?

İşte yeni içerikleri herkesten önce izleyen o şanslı Netflix kullanıcıları

Dün The Wall Street Journal’da çıkan habere göre, Netflix 2021 yılının mayıs ayında Ön İzleme Kulübü adını verdiği yeni bir yapılanma meydana getirmiş. Sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayanlardan seçilen ve toplam sayısı 2.000 kişi olan bu kulüp üyeleri, Netflix’de yayına alınacak içerikleri önceden izleyerek şirkete geri bildirimde bulunuyor. Ancak hemen belirtelim ki bu geri bildirimler sadece içerik yayınlansın veya yayınlanmasın şeklinde değerlendirilmiyor. Kulüpten gelen geri bildirimlere göre söz konusu içerik yayına alınmadan önce bu tavsiyelere göre bazı düzeltmeler için yeniden sete girebiliyor.

Son olarak, gelen haberlere göre Netflix’in kulüp üye sayısını 10.000 kişiye çıkaracağını ancak bu kişilerin hangi ülkelerde yaşayan insanlardan seçileceğine dair henüz bir bilginin bulunmadığını belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.