Dijital Video Platformu

Warner Bros. yeni DC projeleri için Amazon ile anlaşıyor!

Warner Bros., animasyonlu DC projelerini yayınlamak için Amazon ile anlaşmaya yakın gibi duruyor. İşte tüm detaylar.

Warner Bros. yeni DC projeleri için Amazon ile anlaşıyor!

HBO Max daha önce, film ve televizyonu kapsayan çok çeşitli animasyon teklifleri de dahil olmak üzere DC ile ilgili her şey için gidilecek yer olarak konumlandırılmıştı. Ancak Warner Bros. Discovery ile Amazon arasında yeni bir anlaşma yapılırsa, şirketin bazı kahramanları Prime Video'ya geçebilir gibi gözüküyor. Warner Bros. TV Grubu patronu Channing Dungey'e göre, WBD şu anda birkaç animasyonlu DC projesinin Amazon'da prömiyer yapmasına izin verecek bir anlaşmayı sonuçlandırıyor.

Warner Bros. yeni DC projeleri için Amazon ile anlaşıyor! - Resim : 1

Dungey haberi Content London Etkinliği'nde paylaştı ve "Şu anda benim için heyecan verici olan ilginç şeylerden biri, önceki yönetimin yaklaşımı daha çok 'Her şey içeride kalmalı, hiçbir şeyin dışarı çıkmasını istemiyoruz' şeklindeydi" ifadelerini kullandı. "David Zaslav, tüm animasyonlu IP'lerimizi keşfetmemize ve bunu farklı platformlarda yapabilmemize çok daha açık. Kesinlikle HBO Max ilk durağımız olacak, ancak DC markalı içeriğimizin bazılarını animasyonda öne çıkaracak olan Amazon ile büyük bir anlaşmayı tamamlama sürecindeyiz." diye ekledi.

Warner Bros. Discovery, Zaslav'ın bu yılın başlarında CEO olmasından bu yana pek çok nedenden dolayı eleştiri yağmuruna tutuldu. Ağustos ayında hayranlar, birkaç animasyon programını HBO Max'in akışından aniden kaldırdığı için stüdyoya saldırdı. Geçen ay, Warner Bros. TV çalışanların %26'sını işten çıkardığında tepki devam etti. Şirket ayrıca WB Animation'ın yapım ve geliştirme ekiplerini Cartoon Network Studios'unkilerle birleştirmeye çalıştı. Kısacası, yeni rejim, özellikle animasyon söz konusu olduğunda, maliyetleri düşürmek adına içerik üreticilerine pek saygı göstermedi. Ancak Amazon ile yapılan anlaşma, projelerine başka bir yerde bir ev bulma şansı verebilecek gibi duruyor.

Warner Bros. yeni DC projeleri için Amazon ile anlaşıyor! - Resim : 2

Dungey, hangi DC animasyon filmlerinin veya TV şovlarının Prime Video'da yer alacağını söylemedi. Ancak muhtemel adaylardan biri , HBO Max'in bir yılı aşkın bir süredir yönetici yapımcılar JJ Abrams, Matt Reeves ve Bruce Timm ile birlikte geliştirmekte olduğu Batman: Caped Crusader. Bir diğer olasılık da son sezonunu Haziran ayında tamamlayan ve henüz resmi bir yenileme almamış olan Young Justice.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.