Netflix 4 orijinal Rus filminin üretimini durdurdu

Netflix ile ilgili bazı kaynaklara dayandırılan yeni bir habere göre Netflix, Rusya'da dört orijinal içeriğin üretimini durdurdu.

Netflix 4 orijinal Rus filminin üretimini durdurdu

Tolstoy'un romanından uyarlanan Anna K'nin de bu yapımlar arasında yer aldığı belirtildi.

Rusya'nın Ukrayna sınırları içinde 'kendi güvenliğini sağlamak' amacıyla başlattığı 'operasyon' sonrasında Doğu ve Batı hiç olmadığı kadar kafa kafaya çarpıştı. Dünyanın yeniden ikiye bölündüğü bu günlerde, Batı'nın Rusya'ya yönelik yaptırımları peş peşe gelmeye devam ediyor.

Bugün dünyanın en popüler çevrimiçi içerik platformu Netflix hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Geçen gün, savaş nedeniyle Rus kanallarını yayınlayamayacağını ve bir önceki anlaşmanın tersi yönde hareket edeceğini açıklayan Netflix, bugün Rusya ile planlanan ve yapımı devam eden içeriklerinin iptal edildiği iddiasıyla gündeme geldi.

Netflix 4 orijinal Rus filminin üretimini durdurdu

Dört Rus orijinal yapımı durduruldu:

Çeşitli Rus kaynaklarının aktardığı bilgilere göre Netflix, aralarında Rus yazar Leo Tolstoy'un birinci sınıf romanı Anna Karenina'nın da bulunduğu 'Anna K' uyarlaması da dahil olmak üzere dört orijinal yapım üzerinde çalışmayı durdurma kararı aldı. Anna K dışında, üç yapımda Alexander Petrov'un başrol oynadığı henüz duyurulmamış TV dizisi, Nothing Special ve suç-gerilim filmi Zato yer aldı.

Rusya'da sinema ve dizi dünyasının tek yansıması Netflix'in eylemleri değil. Dünyanın en büyük üç prodüksiyon şirketi Sony Pictures, Warner Media ve Disney, geçtiğimiz gün yeni filmlerini Rusya'da yayınlamayacaklarını duyurdular. Rusya'ya ve doğal olarak Rus halkına yönelik tüm bu yaptırımlar büyük bir tartışma başlattı.