Dijital Video Platformu

Netflix abonelik ücretini düşürmeye karar verdi!

Dünyanın en popüler dijital içerik platformu konumunda olan Netflix, kullanıcı sayısını arttırabilmek için bazı bölgelerdeki fiyatlarını revize edecek.

Netflix abonelik ücretini düşürmeye karar verdi!

Netflix, Ortadoğu'daki bazı ülkelerde abonelik fiyatlarını düşürüyor. Bu, Netflix'in bölgedeki müşterilerini çekmek için hizmetlerini daha uygun hale getirmek için stratejik bir hamle olabilir. Bölgedeki ülkelerden bazıları Yemen, Irak, Tunus, Ürdün, Filistin, Libya, Cezayir, Lübnan, İran ve Sudan olarak belirlendi. Görüldüğü üzere bu listede şimdilik Türkiye bulunmuyor ancak açıkçası ödenen yüksek tutarlar yüzünden bizde adımızın listede olmasını beklerdik.

Netflix'in sunduğu abonelik planları, fiyat, özellikler ve aynı anda izleyebilecek cihaz sayısı gibi değişkenlere göre farklılık gösterecek. Şirket, ücretleri belirli ülkelerde düşürerek bölgedeki abonelerinin sayısını arttırmayı hedefliyor.

Netflix abonelik ücretini düşürmeye karar verdi!

Yemen, Irak, Tunus, Ürdün, Filistin, Libya, Cezayir, Lübnan, İran ve Sudan gibi ülkelerde, Netflix'in temel abonelik planı artık 7.99 dolar yerine 3.00 dolar olacak. Standart plan 9.99 dolardan 7.99 dolara, premium plan ise 11.99 dolardan 9.99 dolara düşürüldü.

Mısır'da ise temel plan artık 100 Mısır lirasından 50 Mısır lirasına, standart plan 165 Mısır lirasından 100 Mısır lirasına, premium abonelik planı ise 200 Mısır lirasından 150 Mısır lirasına indirildi.

Netflix'in Ortadoğu'daki fiyat indirimleri, bölgedeki müşteriler için daha cazip hale gelmek için doğru bir adım olabilir. Şirket, bu şekilde bölgedeki rekabeti artırabilir ve hizmetlerini daha geniş bir kitleye ulaştırabilir.

Yorumlar
İbrahim
Defolup gitsinlere ben iptal ettirdim nedir arkadaş 60 TL Boktan boktan filmler açık saçık saçma sapan sevisme sahneleri birde bu paraya HD yayın izletiyor lar utanmazlar birkaç dizi var bitince zaten abonelikte sonlandı cehennemin dipine yolları var
Cevapla
Baki Tazegul
Oburleri dahal lori tivibu 6 audit ayni filimler bunlar deyismezmi hic kime sikayet edecen oda belli deyil
Remix
Yine pahalı 8 den 3 dolara düşüyor standart 5 premium da 7 olaydı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.