Netflix reklam için partnerini buldu

Netflix, yaklaşmakta olan reklam destekli abonelik seçeneği için bir ortak buldu.

Netflix reklam için partnerini buldu

Çarşamba günü şirket, planladığı yeni abonelik üzerinde Microsoft ile çalışmayı planladığını duyurdu. Microsoft tarafından yayınlanan bir blog gönderisinde ise teknoloji devi, Netflix'e teknolojik ve satış uzmanlığı sağlayacağını doğruladı.

Geçen ay gibi yakın bir tarihte The Wall Street Journal, Google ve Comcast'in Netflix'in reklam destekli bir abonelik katmanı oluşturmasına yardımcı olmak için önde gelen adaylar arasında olduğunu öne sürmüştü. Çarşamba günü Netflix, teknoloji devinin müşterilerini destekleme konusundaki "kanıtlanmış yeteneği" için Microsoft’la çalışmayı seçtiğini resmi olarak duyurdu.

Netflix reklam için partnerini buldu

Netflix Operasyon Direktörü Greg Peters, "Microsoft, hem teknoloji hem de satış tarafında zaman içinde yenilik yapma esnekliğinin yanı sıra üyelerimiz için güçlü gizlilik korumaları sundu" dedi. Elbette açıklamada Microsoft'un rakip bir dijital yayın hizmeti işletmediği gerçeğinden bahsedilmiyor.

Netflix eş CEO'su Reed Hasting, şirketin geçtiğimiz Nisan ayında daha ucuz planları araştırdığını ilk kez açıklamıştı. Kabul, Netflix'in 2022'nin ilk çeyreğinde 200.000 abone kaybettiğini açıklamasının ardından geldi. O sırada Hastings, şirketin planlarının ayrıntılarını "önümüzdeki bir veya iki yıl içinde" tamamlamayı planladığını söyledi. Netflix salı günü ikinci çeyrek kazançlarını açıklayacak. CNBC'ye göre, şirket geçtiğimiz günlerde Wall Street'i son üç ayda iki milyona kadar abone kaybetmiş olabileceği konusunda uyardı.