Netflix ve Disney+'a dev bir rakip geliyor!

HBO Max bildiğiniz gibi yakında artık olmayacak. Bu yılın başlarında iki medya mülkünün birleşmesinden bu yana ilk kazanç çağrısında Warner Bros. Discovery, HBO Max ve Discovery+'ı tek bir yayın hizmetinde birleştirmeyi planladığını duyurdu

Netflix ve Disney+'a dev bir rakip geliyor!

Şirketin küresel yayın başkanı JB Perrette, şirketin tüketicilerin marka adını nasıl algıladıkları konusunda hala araştırma yaptığını söyledi.

Haber, yeni birleşen şirketin ikinci çeyrekte 3.42 milyar dolarlık net zararının hemen ardından geldi. Perrette analistlere, "Günün sonunda, tüm içeriği bir araya getirmek, bunu uygulanabilir bir iş haline getirmenin tek yoluydu" dedi.

Warner Bros. liderliği, yayın tekliflerinde önemli bir değişiklik planlıyor. Yöneticiler, yeni platformun adını veya herhangi bir fiyatlandırma detayını açıklamadı, ancak reklamsız ve daha az maliyetli reklam destekli bir plan içereceğini açıkladı. Ayrıca, hedef kitlesini daha da genişletmek için ücretsiz, reklam destekli bir katman ekleyebilir.

Netflix ve Disney+'a dev bir rakip geliyor!

Bugünkü kazanç duyurusunda HBO Max'te işten çıkarmalardan söz edilmedi - The Wrap, iki akış platformunun yeniden yapılandırılmasının yakın olduğunu bildirdi.

Birleşmenin yeni birleştirilmiş yayıncıda gelecekteki içerikleri nasıl etkileyeceği tam olarak belli değil. Şirket bu hafta aniden HBO Max için geliştirilmekte olan iki filmi iptal ettiğini duyurdu: Batgirl ve Scoob!.

Aynı zamanda, yayıncı The Gordita Chronicles şovunu iptal ettiğini ve canlı aksiyon çocukları ve aile programlarına tamamen son verdiğini duyurdu. Moonshot, The Witches ve An American Pickle dahil olmak üzere son haftalarda HBO Max'ten bir dizi şov ve film kayboldu ve daha fazlasının da onları takip edeceği bildiriliyor.