Netflix’in popüler dizisi Wednesday bir rekoru daha eline geçirdi

Netflix tarafından kullanıcıların beğenisine sunulan ve ilk günden itibaren büyük beğeni toplayan Wednesday, rekorlarına bir yenisini daha ekledi.

Netflix’in popüler dizisi Wednesday bir rekoru daha eline geçirdi

Netflix, son zamanlarda daha çok başarılı içerikleri ve rekor kıran yapımlarıyla gündeme geliyor. Bu da şüphesiz Amerikalı dijital içerik üreticisinin fazlasıyla memnun olduğu bir durumdur. Öyle ki geçtiğimiz aylarda bu platformun adı daha çok yaşanan kötü gidişat ve kaybedilen milyonlarca kullanıcı ile anılıyordu.

Pandemi döneminin yaşanmasıyla birlikte popülaritesi zirve yapan Netflix, daha sonra hayatın normale dönmeye başlamasıyla birlikte büyük bir ivme kaybı yaşamış ve özellikle 2022 yılının ilk iki çeyreğinde kabus gibi bir dönemden geçmişti. İki dönem üst üste önemli sayıda kullanıcı kaybı yaşayan Amerikalı medya devi, sonrasında gelen üçüncü çeyrek verileriyle birlikte güzel bir toparlanma sinyali yakmıştı.

Netflix’in popüler dizisi Wednesday bir rekoru daha eline geçirdi

İşte şu an için kötü günlerin geride kaldığına inanan platform, tüm dikkatini içeriklerine vermiş gibi görünüyor. Kısa bir süre önce kullanıcıların beğenisine sunulan ve ilk günden itibaren izlenme rekorları kıran Wednesday, ikinci haftasını da 400 milyon saatin üzerinde izlenme süresiyle geçirmeyi başardı.

Wednesday’in ulaştığı bu sayı ise, kendisine tüm zamanların en yüksek haftalık izlenme saatine ulaşan İngilizce diline sahip içeriği unvanını getirdi. Haftalık bazda ulaşılan bu rekor Wednesday’in yoluna dolu dizgin devam ettiğini gösterirken, tüm diller klasmanında hala 571 milyon saatle Squid Game’in bulunduğunu da hatırlatalım.