Netflix’te deprem: En çok izlenen dizi koltuğunu bir başkasına kaptırdı

Dünyanın en popüler dijital içerik servislerinden biri olan Netflix, her hafta yaptığı gibi bu hafta da en çok izlenen dizilerinin bir listesini paylaştı.

Netflix’te deprem: En çok izlenen dizi koltuğunu bir başkasına kaptırdı

Amerikalı dijital içerik servisi Netflix, hala dünyanın en popüler isimlerinden biri olmayı sürdürüyor. Yıl içerisinde pek çok defa gündeme oturan yeni içerikleriyle adından bahsettiren Netflix’in son popüler içeriği isi Wednesday’di.

Uzun zaman dünyanın en çok izlenen dizileri listesinin zirvesinde bulunan yapım, bu hafta itibariyle koltuğunu kaptırdı. Netflix tarafından yapılan paylaşıma göre 2-8 Ocak 2023 tarihleri arasında en çok izlenen Netflix dizisi 180 milyon 470 bin saatle Ginny & Georgia 2. Sezon oldu. Netflix’in en çok izlenen dizileri listesine ilk defa giriş yapan bu yapımı izleyen isimse 112 milyon 320 bin saatle Kaleidoscope: Limited Series oldu.

Netflix’te deprem: En çok izlenen dizi koltuğunu bir başkasına kaptırdı

Neredeyse son 2 aydır listenin zirvesinde bulunan Wednesday ise yalnızca liderlik koltuğunu kaptırmakla kalmadı ve üçüncü sıraya kadar geriledi. Nitekim popüler dizinin haftalık toplam izlenme süresi de 81 milyon 340 saate kadar geriledi.

Listenin dördüncü sırasına baktığımız zaman Emily in Paris 3. Sezon’u görüyoruz. İlk iki sezonuyla özellikle kadın izleyicileri ekrana kilitleyen yapım, üçüncü sezonu ile bir kez daha top 10 listesinde bulunmaya devam ediyor.

Son olarak listenin beşinci sırasına baktığımız zaman ise, liderin ilk sezonunu görüyoruz. 44 milyon 370 bin saat izlenen Ginny & Georgia’nın 1. Sezonu, muhtemelen ikinci sezonunun popülaritesi sayesinde ününe ün kattı.