Dijital Video Platformu

Netflix’ten kötü haberler gelmeye devam ediyor

Ekonomik krizin eşiğinde olan Netflix, animasyon ekibine faturayı kesiyor. Şirket, büyük bir küçülme yaşadı.

Netflix’ten kötü haberler gelmeye devam ediyor

Dünyanın en büyük şirketleri, küresel ekonomideki dalgalanmalar ve öngörülemezlik yüzünden belirli önlemler almaya devam ediyor. Kimi zaman bu önlemler, işten çıkarma gibi acımasız kararlar içerebiliyor. Bunlardan birisi olan Netflix, son dönemde zorlu bir süreçten geçiyor.

İşten çıkartmalar başladı

Çalkantılı dönemlerden geçen platform, geçtiğimiz aylarda abone kaybı yaşadıklarını açıklamıştı. Çalışanlarıyla da birçok kez sorun yaşayan Netflix, rakip platformların da güçlenmesiyle büyük yaralar alıyor. Daha önce küçülmeye gideceğini belirten platform, birçok projeyi iptal ederken şirket içinde bir kez daha işten çıkarma yoluna gidiyor.

Şirket küçülmeye gidiyor

Netflix, animasyon departmanının küçülmesinin daha kaliteli işlerin kapısını aralayacağını düşünüyor. Son 4 ayda iyice küçülen şirketin nasıl verimle çalışacağı merak konusu. Zira şirket, yaz ayı boyunca 450’den fazla çalışanıyla yollarını ayırdı.

Fiyatlara zam geldi

Netflix’in küçülme hamlesi bir yana ülkemizde uygulamış olduğu dev zam son günlerin konuşulan konusu oldu. Şirket, kur artışını fiyatlarına yansıttı. Bir süredir reklamlı uygun abonelik iddialarıyla gündeme gelen Netflix, gelen bilgilere göre hala abone kaybı yaşamaya devam ediyor.

Güncel Netflix Türkiye üyelik ücretleri;

- Temel Plan: 45,99 TL – Tek cihaz, 480p Çözünürlük
- Standart Plan: 69,99 TL – İki cihaz, 1080p Çözünürlük
- Özel Plan: 93,99 TL – Dört cihaz, 4K + HDR Çözünürlük

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.