Reklamlı Netflix hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

Eş CEO Ted Sarandos, Netflix kütüphanesinin "büyük çoğunluğu" ile bu özelliğin bugün  bile başlayabileceğini söylüyor.

Reklamlı Netflix hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

Netflix yöneticileri, şirketin 2. çeyrek 2022 kazanç röportaj videosu sırasında, Netflix'in yaklaşmakta olan reklamlı üyelik teklifinin, şu anda dijital yayın hizmetinde izleyebileceğiniz tüm içeriğe sahip olmayacağını söyledi.

Netflix eş CEO'su Ted Sarandos, “Bugün, insanların Netflix'te izlediklerinin büyük çoğunluğunu reklam destekli üyeliğe dahil edebiliriz” dedi. "Stüdyolarla konuştuğumuz bazı şeyler var, ancak ürünü bugün piyasaya sürersek, reklamlı üyelik katmanındaki üyeler harika bir deneyim yaşarlar. Bazı ek içerikleri temizleyeceğiz, ancak kesinlikle hepsini değil, ancak bunun iş için önemli bir engel olduğunu düşünmüyoruz.”

Reklamlı Netflix hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

CFO Spencer Neumann, "Buna sahip olmak kesinlikle güzel" dedi. "Ama olmazsa olmaz değil. Ted'in dediği gibi, herhangi bir ek içerik izni hakkı olmadan bugün başlayabiliriz. Umarım bunu tamamlayabiliriz, ancak yaptığımız işte disiplinli olacağız."

Netflix'in salı günü 2023'ün başlarında piyasaya sürmeyi hedeflediğini söylediği reklamlı üyelikte tam olarak neyin eksik olduğunu bekleyip görmemiz gerekecek. Örneğin Stranger Things veya Bridgerton gibi Netflix hitlerini izleyemeyecek olduktan sonra yaklaşan bu üyeliğin pek de bir cazibesi kalmıyor.

Wall Street Journal geçen hafta, Netflix'in içeriklerini reklamlarla birlikte katmana dahil edebilmesi için stüdyolarla anlaşmalarını müzakere etmeye çalıştığını bildirmişti. Netflix, reklam destekli katmanda Microsoft ile ortaklık yapacak.