Netflix'ten dev satın alım! Şimdi Disney+ düşünsün!

Netflix, salı günü yaptığı duyuruya göre, Happy Feet ve The Lego Movie gibi hitlerle tanınan animasyon stüdyosu Animal Logic'i satın almayı planlıyor.

Netflix'ten dev satın alım! Şimdi Disney+ düşünsün!

Netflix, Q2 2022 hissedar mektubunda: "Bugün, çoğu Sidney ve Vancouver'da bulunan yaklaşık 800 harika insanla, animasyon prodüksiyon yeteneklerimizi geliştirmemizi hızlandırmamıza yardımcı olacak ve birinci sınıf bir animasyon oluşturma taahhüdümüzü pekiştirecek, önde gelen animasyon stüdyosu Animal Logic'i satın alacağımızı duyuruyoruz" diye yazdı.

Netflix, son çeyrekte on yıldan fazla bir süre içinde ilk kez abone kaybettiğini bildirdikten sonra, şirketin ikinci çeyrek kazanç raporu, dünya çapında abone sayısının 1 milyon düştüğünü ortaya koydu. Duyuru bu düşüşün açıklandığı mektupta yapıldı.

Netflix'ten dev satın alım! Şimdi Disney+ düşünsün!

İki şirket şimdiden The Magician's Elephant (2023'te vizyona girecek) ve Ron Howard'ın ilk animasyon filmi The Shrinking of Treehorn'da ortaklık yapıyor. Bir basın açıklamasına göre, satın alma işleminin bu yıl tamamlanması bekleniyor.

Netflix, önümüzdeki yıl için belirlenen Exploding Kittens kart oyununa dayanan yakın zamanda duyurulan bir dizi de dahil olmak üzere animasyon programlarını geliştirmeye devam ediyor. Ancak Variety'nin haberine göre, mayıs ayında animasyon stüdyosunda 70 yarı zamanlı çalışan işten çıkartıldı ve bazı animasyon projeleri yarım bırakıldı.

Animal Logic, The Lego Batman Movie ve The Lego Ninjago Movie dahil olmak üzere tüm Lego Movie uzun metrajlı filmlerinde çalıştı.