Skandal! Netflix’in reklamlı paketini alırsanız, bütün içerikleri göremeyebilirsiniz!

Dünyanın en büyük video akış platformlarından biri olan Netflix, yeni abonelik türü üzerinde çalışmaya devam ederken, bu konu hakkında gelen son bilgi potansiyel kullanıcıları korkutabilir.

Skandal! Netflix’in reklamlı paketini alırsanız, bütün içerikleri göremeyebilirsiniz!

Netflix’in dünyanın en popüler video akış platformu olduğu da, bu platformun son zamanlarda hem dünya genelinde hem de ülkemizde kullanıcı kaybı yaşadığı da bilinen bir gerçek. Bu durumun hem kullanıcı hem de Netflix cephesinde birçok sebebi olabilir ancak şirketin önceliği durum tespiti yapmak değil kaybedilen kullanıcıları bir şekilde geri kazanmak.

Buna göre, son zamanlarda yaşanan kullanıcı kayıplarının en önemli sebeplerinden birinin fiyat artışları olduğunu düşünen Amerikalı şirket, kullanıcılarını geri kazanabilmek ve potansiyel kullanıcıların da ilk tercihi olabilmek için reklamlı abonelik sistemi üzerinde çalışıyor.

Bununla birlikte Netflix’in üst düzey yöneticilerinden biri olan Ted Sarandos tarafından bugün yapılan yeni bir açıklama, bu iki hedef kitleyi korkutabilir. Sarandos, reklamlı abonelik sistemini tercih edecek Netflix kullanıcılarının, sistemdeki bazı içeriklere ulaşamayabileceğini söyledi.

Skandal! Netflix’in reklamlı paketini alırsanız, bütün içerikleri göremeyebilirsiniz!

Bu durumun tamamen Netflix ile stüdyolar arasında yapılan anlaşmalar nedeniyle olduğunun altını çizen yönetici, yine de platformdaki mevcut içeriklerin çok büyük bir kısmının bu abonelik türünü tercih eden kullanıcılar tarafından izlenebileceğini ve bunun da kesinlikle yeterli olacağını belirtti.

Her ne kadar Sarandos reklam aboneliğini seçecek kullanıcıların erişebileceği içerik sayısının fazlasıyla yeterli olacağını tekrar tekrar söylese de, yine de kullanıcıların hem ödeme yapıp hem de kısıtlama görme fikrinden çok hoşlanmayacağı düşünülüyor.