Stranger Things 4.sezon Squid Game'in rekorunu kıramadı

Stranger Things 4. sezon, Netflix için inanılmaz bir başarıydı ve Emmy adaylığı, tonlarca övgü, çılgın sosyal medya etkileşimi ve 1,4 milyardan fazlaizlenme elde etti. Ancak tüm bunlara rağmen bilim kurgu dizisinin Squid Game'i tahtından indirmesi mümkün olmadı.

Stranger Things 4.sezon Squid Game'in rekorunu kıramadı

Variety'nin yeni raporuna göre, Stranger Things 4. sezonunun ikinci kısmı, Güney Kore yapımı Squid Game’in rekorunu kıramadı.

Dördüncü sezon, Squid Game'in 1,7 milyar saatine kıyasla 1,4 milyar saat görüntülenerek koşusunu sonlandırdı. Daha da etkileyici olan şey, Squid Game'in yalnızca dokuz bölümü olması ve bu da yaklaşık sekiz saatlik içeriğe denk geliyor, oysa 4. sezon, büyük bölümleri nedeniyle yaklaşık 13 saat sürüyordu.

Stranger Things'in fazladan beş saate yakın içeriği olmasına rağmen, tüm zamanların en popüler Netflix sezonu olarak onu en üst sıraya taşımaya yetmedi.

Stranger Things 4.sezon Squid Game'in rekorunu kıramadı

Stranger Things 5. sezonunun ne kadar izleneceği ise merak konusu. Dizinin yeni sezonunun ise 2024 yazında gösterime girmesi bekleniyor. Beşinci sezonun dizinin final sezonu olacağı düşünülürse, bir dahaki sefere bu rekoru kırıp kıramayacağını görmek ilginç olacak.

Ancak dikkate alınması gereken diğer bir husus Squid Game 2. Sezonunun da gelecek olması. Bu iki Netflix dizisi, ya da en azından Stranger Things bitene kadar savaşmaya devam edecek mi? Squid Game 2. sezonunun ne zaman çıkacağı henüz belli değil .

Ayrıca , Netflix'in en büyük programlarından biri olan Bridgerton da var, ancak onun izlenme sayıları henüz diğer ikisi ile aynı seviyede değil.