Dijital Video Platformu

Stranger Things artık çok daha korkutucu olacak!

Dijital yayın hizmeti Netflix, Stranger Things 4. sezon, The Adam Project ve The Witcher dahil olmak üzere şovlara ve filmlere daha sürükleyici ses getirmek için ses devi Sennheiser ile ortaklık kurdu.

Stranger Things artık çok daha korkutucu olacak!

Netflix uzamsal ses, yeni özelliği duyuran bir blog gönderisinde "tüm cihazlarla, tüm akış planlarıyla uyumludur ve surround ses hoparlörleri veya ev sinema ekipmanı gerektirmez" diye yazdı.  

Uzamsal ses, normal stereo çıkışı, sinemada film izleme deneyimini taklit etmeyi amaçlayan geniş, üç boyutlu sese dönüştürüyor. Bu özellik, Apple AirPods Pro gibi uyumlu kulaklıklar ve kulakiçi kulaklıklarla en iyi şekilde çalışıyor, ancak aynı zamanda dizüstü bilgisayarlardan veya standart TV hoparlörlerinden yayılan sesin kalitesini de artırıyor (ancak ikinci ortamlar arasında fark oldukça az.)

Stranger Things artık çok daha korkutucu olacak!

Mekansal ses ile geliştirilmiş Netflix içeriğinin tam listesi için, yayıncının arama çubuğuna "mekansal ses" yazmanız yeterli. Cihazınızın ses çıkışı zaten stereo sese ayarlanmışsa, denemek için herhangi bir ayar yapmanız gerekmez (özellik ayrıca iki kanallı kurulumlar için varsayılan ses ayarı haline gelir).          

Yayıncının uzun zamandır beklenen bu ses özelliği lansmanı, Netflix'i, tümü uyumlu filmler ve TV şovları için uzamsal ses desteği sunan Disney Plus, HBO Max, Apple TV Plus ve Hulu rakip platformları ile de uyumlu hale getiriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.