The Last of Us 2. sezonunda Jeffrey Wright aynı rolü canlandıracak

Jeffrey Wright, The Last of Us dizisinin 2. sezonunda, oyun serisindeki Isaac Dixon rolünü yeniden canlandıracak. Wright, bu karakteri The Last of Us: Part II oyununda canlandırmıştı ve şimdi aynı karakterle ekrana geri dönüyor.

The Last of Us 2. sezonunda Jeffrey Wright aynı rolü canlandıracak

Jeffrey Wright, The Last of Us dizisinin 2. sezonunda yer alacak ve oyun serisindeki rolünü tekrarlayacak. Wright, The Last of Us: Part II oyununda Isaac Dixon karakterini canlandırmıştı ve aynı karakteri dizide de oynayacak. Oyun serisinden gelen tek oyuncu Wright değil. Merle Dandridge, oyunda Marlene karakterini oynadı ve 1. sezonda aynı rolü tekrarladı. Jeffrey Pierce, oyunda Tommy Miller'ı canlandırdı ancak dizide paralı asker Perry rolünde yer aldı (Tommy karakterini dizide Gabriel Luna canlandırıyor). Joel karakterini oyunda oynayan Troy Baker, 1. sezonda James olarak göründü, Ellie'yi canlandıran Ashley Johnson ise dizide Ellie'nin annesi olarak rol aldı.

Wright, HBO'nun Westworld dizisinde ve The Batman filminde Komiser Gordon rolüyle tanınıyor. Ayrıca, American Fiction filmindeki başrolüyle Akademi Ödülü'ne aday gösterildi.

The Last of Us dizisinin 2. sezonu, The Last of Us: Part II oyunundaki bazı olayları işleyecek ve bu da bol dramatik sahneler içereceği anlamına geliyor. Kaitlyn Dever, Abby rolünde, Young Mazino, Jesse olarak ve Isabela Merced, Dina karakteriyle kadroya katılıyor. Pedro Pascal ve Bella Ramsey, Joel ve Ellie karakterleriyle geri dönüyor.

The Last of Us 2. sezon çekimleri devam ediyor ve 2025'te yayınlanması planlanıyor. Setten birçok görüntü sızdırıldı ve hayranlar bu sezon için büyük beklentiler içinde, çünkü ilk sezon eleştirmenler tarafından beğenilmiş ve büyük izleyici kitlesine ulaşmıştı.

Oyun serisi için ise, geliştirici Naughty Dog, The Last of Us: Part III'ü yapabileceğini belirtti. Stüdyonun şu anda üzerinde çalıştığı birçok oyun var ve bunlardan biri Neil Druckmann'a göre "oyun dünyasında ana akım algıyı yeniden tanımlayabilir." Druckmann ayrıca, yapay zekanın oyun geliştirmede nasıl devrim yaratabileceği konusunda çok heyecanlı olduğunu belirtti.