The Lord of the Rings: The Rings of Power ikinci sezonu geliyor

Bu yıl ağustos ayında ikinci sezonu ile izleyici karşısına çıkacak olan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinde, Adar karakteri için yapılan oyuncu değişikliği dikkat çekiyor.

"The Lord of the Rings: The Rings of Power" dizisi bu ağustos ayında ikinci sezonuyla geri dönüyor. Fantastik dizideki Adar rolü, Sam Hazeldine (Masters of the Air, Peaky Blinders) tarafından canlandırılacak. Önceki sezonda Adar'ı oynayan Game of Thrones aktörü Joseph Mawle'in yerini alacak olan Hazeldine, Entertainment Weekly'ye verdiği röportajda Mawle ile yıllar önce çalıştığını ve onun Adar karakterine getirdiği yorumu beğendiğini belirtti.

Hazeldine, "Mawle'den rolü devralmak aslında bir zevkti. Elbette görünüş olarak aynı değiliz, ancak karakter hemen tanınabilir," dedi. Adar karakterinin kendisi için cazip olmasının sebebinin, Adar'ın karanlık bir karakter olmasına rağmen kendisini kötü olarak görmemesi olduğunu söyledi. "O sadece çocukları olan Urukları korumaya çalışıyor. Onları Sauron'un top yemi olarak görmesinden ya da elflerin yok etmesinden kurtarmak için gerekeni yapıyor," dedi.

Hazeldine, kostüm giyme sürecinin oldukça uzun sürdüğünü, başlangıçta yedi saat aldığını ancak daha sonra beş saate indirildiğini açıkladı. Ancak çekimlerin en zor kısmının Kara Konuşma'yı öğrenmek olduğunu belirtti. "Boğazınıza zor geliyor ve hatırlaması zor çünkü gerçek diller olan Welsh ve Fince gibi elvish dillerini takip etmiyor," dedi. 2022'de Mawle, The Rings of Power'dan ayrılma sebebinin oyuncu olarak yeni karakterleri ve dünyaları keşfetme görevi olduğunu söylemişti. Mawle, ikinci sezonda yer almayacak tek oyuncu değil. Bronwyn karakterini canlandıran Nazanin Boniadi de 2022'de oyunculuğu bırakması nedeniyle yeni bölümlerde yer almayacak.

The Rings of Power'ın ikinci sezonu 29 Ağustos'ta Prime Video'da başlayacak. Dizinin yaratıcı ekibi, beş sezonluk bir plan yapmış durumda ve son sahneye kadar her şeyi haritalandırdı. Eğer dizi sizi ilgilendirmiyorsa, bu yıl çıkacak olan animasyon filmi War of the Rohirrim ve 2026'da yayınlanacak olan live-action film The Hunt for Gollum gibi birçok yeni Yüzüklerin Efendisi filmi de yolda.