Donanım

160W hızlı şarj geliyor! Saniyeler içerisinde telefonu şarj ediyor!

Infinix hızlı şarj sektörüne giriş yapıyor olabilir. İşte detaylar

160W hızlı şarj geliyor! Saniyeler içerisinde telefonu şarj ediyor!

Infinix, Nijerya, Mısır ve Endonezya gibi gelişmekte olan pazarlara odaklanan Hong Kong merkezli bir akıllı telefon şirketi. Üretici, çığır açan endüstri yeniliklerinden ziyade fiyat açısından çok sağlam özellikler sunması ile tanınıyordu, ancak bu durum değişebilir.

Akıllı telefon şirketleri, son zamanlarda süper hızlı şarj teknolojisini tanıtıyor. Xiaomi kısa süre önce 4.000 mAh pili 8 dakikada şarj edebilen ilk 200W kablolu şarj çözümünü duyurdu. Hong Kong merkezli Infinix Mobile, süper hızlı bir şarj çözümü üzerinde de çalışıyor olabilir. Yeni bir rapora göre şirket, 160W hızlı şarj cihazı üzerinde çalışıyor. XDA Developers raporu, 160W hızlı şarj adaptörünü ortaya koyuyor. Şirketin, önemli ölçüde hızlı şarj çözümünü destekleyen bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor olması mümkün. Infinix 160W hızlı şarj cihazıyla ilgili daha fazla ayrıntıya bir göz atalım.

Infinix hızlı şarj yolda!

XDA-Developers, gelecekteki bir cep telefonunda kullanılması amaçlanan Infinix markalı 160W hızlı şarj cihazının bir fotoğrafını paylaştı .Bu kadar güçlü bir cihazdan beklendiği gibi, fotoğraftaki adaptör kesinlikle çok büyük görünüyor. Adaptörden yararlanmaya hazır bir telefonu ne zaman göreceğimiz belli değil ama çok uzun beklemeyeceğimiz düşünülüyor.

Alternatif bir açıklama, söz konusu bataryanın aslında telefonlar için tasarlanmadığı da olabilir. Infinix, Windows'lu dizüstü bilgisayarları satmaya başladı ve bu oranları henüz desteklemese de, büyük ekran kartlı bir bilgisayar da yolda olabilir.

Yine de kaynağın iddia ettiği gibi eğer adaptör bir telefon içinse, 160W hızlı şarj, vivo ve Oppo'nun sunduğu 120W ve 125W çözümlerini bile geride bırakacak. 

Yorumlar
Hakan
Hemen gözleriniz parlıyo 160 wattı görünce de hiç düşünüyomusunuz bu kadar hızlı bi şarjın götürüsü de varmıdır diye
Cevapla
Misafir
Pili yakmazsa veya 2 ayda bir pil değiştirmezsek iyi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.