Donanım

Xiaomi resti çekti! Kimseye ihtiyacımız yok kendimiz üretiriz!

Xiaomi çip pazarında bir süredir sessiz. Ancak bu durum yakında değişecek gibi görünüyor.

Xiaomi resti çekti! Kimseye ihtiyacımız yok kendimiz üretiriz!

Xiaomi, Samsung, Apple ve Huawei ligine katılmak ve kendi çiplerini tasarlayan birkaç akıllı telefon üreticisinden biri olmak istiyordu. Buna paralel olarak Çinli şirket, 2017 yılında Surge S1 yongasını piyasaya sürmüştü. Yonga, firmanın şu ana kadar piyasaya sürdüğü tek akıllı telefon işlemcisi.

Xiami çip sektöründe bir tek kendine güveniyor

Şirket kısa süre önce Mi MIX Fold'da kullanılan görüntü sinyali işleme için Surge C1 çipini piyasaya sürdü. Xiaomi'nin çip üretiminden vazgeçtiğine inanılırken, durumun öyle olmadığı ortaya çıktı. Son rapora göre, Xiaomi, çip üretiminin pazara yeniden girmesi için ekibin yeniden düzenlenmesini göz önünde bulundurarak yeni insanları işe alıyor. Bunun dışında IP sağlayıcılar ile lisans görüşmeleri sürecini de başlatmış.

Konuya aşina bir kişi, Xiaomi'nin amacı cep telefonları için çip yapmak olsa da, şirket tarafından piyasaya sürülen bir sonraki çipin, telefonlarla ilgili olmayabileceğini söylüyor.

Xiaomi, çip üretim endüstrisine girmek için 2014 yılında tamamına sahip olduğu Beijing Songguo Electronics adlı bir yan kuruluşu kurmuştu. Üç yıl sonra şirket, ilk akıllı telefon çipi olan Surge S1'i piyasaya sürdü.

Surge S1'in 2017'de piyasaya sürülmesinden sonra, şirket bu yıl Surge C1 görüntü sinyal işleme çipini piyasaya sürene kadar uzun bir süre bu departmandan hiçbir haber alınamadı. Ancak Xiaomi'nin Kurucusu ve CEO'su Lei Jun geçtiğimiz günlerde aksiliklere rağmen çiplerin gelişiminin devam edeceğini söyledi.

Yorumlar
Kertenkelenecmi
Biz türkler neden her konuda dalga geçmeyi seviyoruz teknoloji nasıl ilerledi bak adamlar neler yapıyor kendi çiplerini üretiyor artık dışa bağımlılık nerdeyse söz konusu olmayacak deme yerine markalara sataşmak aşağılamak anca acizliğin cehaletin bir örneğidir yazık kafanıza
Cevapla
Şenol
Biz türkler bu kafayla zor başarırız başı şeyleri.eleştirinin kralı bizde.geride olan da biziz
qwe
xiaomi çip yapsa exynos tan beter olur wqeqeqeqewqewewe
Cevapla
qvece
aynen bila
Muhammed
Kardeş kolaysa sen yap
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.