Donanım

AB Türk zırhlısı Ejder Yalçın'ı tercih etti!

Ordusunun teknolojik olanaklarını artırmak için çalışmalara başlayan Macaristan Türkiye'nin yerli zırhlısı Ejder Yalçın'ı tercih etti.


Gurur kaynağımız Türk savunma sanayisinin zırhlı kara aracı üreticilerinden Nurol Makina'nın zırhlı araçlarını seçen ülkelere bir yenisi daha eklendi. Ordusunun teknolojik donanımlarını revize ederek üst seviyeye taşımak isteyen Macaristan Türk zırhlısı Ejder Yalçın'ı tercih etti!

AB Türk zırhlısı Ejder Yalçın'ı tercih etti!

Macaristan bir süredir ordusunun teknolojik olanaklarını artırmak ve Sovyetler Birliği dönemindeki araç ve teçhizatları batı sistemleriyle değiştirmek için faaliyetler yürütüyordu. Macaristan'ın bu doğrultuda tercihini Ejder Yalçın'dan yana kullanması ile Ejder Yalçın'ın dünyada hizmet verdiği ülke sayısı 6 oldu. Macaristan ise bu bağlamda Avrupa Birliği'ndeki ilk ülke oldu.

Yerli zırhlı aracımız Ejder Yalçın, mayıs ayında Macaristan Savunma Kuvvetlerinin, envanterindeki ve tedarik sürecindeki araçları sergilediği "Ulusal Savunma Günü" etkinliklerine, Yörük 4x4 hafif zırhlı aracı ile katıldı. Ayrıca iç güvenlik birimlerinin tanıtımına yönelik etkinliğe davet edilen Ejder Yalçın, Budapeşte sokaklarında dolaşan araç konvoyunda kendini sergiledi.
Yüksek koruma ve hareket kabiliyetlerine sahip araç aracın, askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin kırsal alanlar dahil her türlü bölge ve arazi şartlarında harekat ihtiyaçlarına cevap vermek üzere geliştirildiğini ayrıca belirtelim. Ejder Yalçın harekat sahasında kendini kanıtlamış bir savunma aracı olarak görev yapıyor.

Türkiye'de de güvenlik güçlerinin envanterinde yer alan Ejder Yalçın'ın farklı görevler için geliştirilmiş versiyonları bulunuyor.

Faydalı yük taşıma kapasitesi, mobilite ve koruma seviyesi ile sınıfının lideri konumunda bulunan Ejder Yalçın'ın 10'dan fazla konfigürasyonu arasında Hava Savunma Aracı, Komuta-Kontrol Aracı, Muharebe Aracı, Patlayıcı İmha Aracı, KBRN Keşif Aracı, Personel Taşıyıcı, Mayın/El Yapımı Patlayıcı Tespit-İmha Aracı, Sınır Gözetleme, Güvenlik Aracı ve Zırhlı Ambulans gibi versiyonları bulunuyor.

Yorumlar
Kafkas
Ne demek istiyorsun yani üzülelim mi yani şimdi.Hain varsa üzülsün biz bu haberlerin icerigine bakmayız sonuca bakarız.Sonucta bizi gururlandırıyor bilmem cekemeyenler düşünsün...
Cevapla
CMLTTN
ALMANYA FRANSA ÜSTÜ ÖRTÜLÜ BİR AMBARGO UYGULUYOR MACARİSTANA TERCİH SEBEBİ SADECE BU ABARTMAYIN...
Cevapla
taner
olabilir ama sen üzülmüşe benziyorsun.elbetteki bazı şeyler olacakki bazı şeylerde olsun bizim patriot-s400 meselesi gibi demii
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.