Donanım

Acer sektörün ilk dönüştürülebilir Chromebook'unu tanıttı

Yeni Acer Chromebook R 13 büyük esneklik ve 13.3 inç dokunmatik bir ekran sunuyor.

Acer sektörün ilk dönüştürülebilir Chromebook'unu tanıttı

Acer bugün IFA Fuarı’nda sektörün 13.3 inç ekrana sahip ilk dönüştürülebilir Chromebook'u olan Acer Chromebook R 13  ile Chromebook ürün gamını genişlettiğini duyurdu.

Yeni Chromebook R 13, 360 derece menteşeleri sayesinde tablet kullanımı da dahil olmak üzere birkaç farklı modda kullanılabilen geniş 13.3 inç ekranıyla esnek bir tasarıma sahiptir. Chromebook R 13 tüm gün süren verimlilik ve eğlence için 12 saate kadar pil ömrüyle daha da kullanışlıdır. Ayrıca, Chromebook Google Play Store aracılığıyla Android uygulamaları için planlı desteği sayesinde ek özellikler sağlayacaktır.

Acer IT ürünleri, Ticari ve Ayrılabilir Dizüstü Bilgisayarlar Genel Müdürü James Lin şöyle konuştu: “13 inç dokunmatik ekranı çok geniş ve canlıdır, böylece ev ödevleri ve elektronik çizelgelerden video ve eğlence uygulamalarına kadar farklı kullanımlar için idealdir. “Ayrıca, 12 saate kadar pil ömrü müşterilerimizin cihazlarını okulda veya işte kullanabilecekleri ve akşamları da ev ödevi veya film izlemek gibi işlerde kullanmaya devam edebilecekleri anlamına gelmektedir.”

1472716337_1472642865acerchromebookr1301.jpg

Chromebook R 13, Acer'ın dönüştürülebilir Chromebook ürünlerinden başarılı Acer Chromebook R 11'i takip eden en son ürünüdür. Önceki modeli gibi, Acer Chromebook R 13 de dört kullanım modu – dizüstü bilgisayar, pad, ekran ve V modu – arasında kolay geçişlere sahiptir, böylece  kullanıcılar Chromebook ile çeşitli ortamlarda verimliliklerini koruyabilir ve eğlenceleye devam edebilirler.

Gartner'dan alınan bilgilere göre, Acer Group 2015'te yüzde 33'ün üzerindeki pazar payıyla dünyanın bir numaralı Chromebook markasıdır.

Şık Tasarımlı Geniş Dokunmatik Ekran

Acer Chromebook R 13 canlı renkler, keskin görseller ve metinler sunmak için 1920x1080 çözünürlüğe, 13.3 inç yüksek parlaklığa sahip Full HD bir dokunmatik ekran ve IPS teknolojisi barındırmaktadır. LED arkadan aydınlatmalı LCD aynı zamanda geniş görüntüleme açıları sağlar. Böylece öğrenciler ve aile üyeleri bu cihazı grup projeleri, video paylaşımı ve çok daha fazlası için birlikte kullanabilirler.

Ekran, her web sayfası ve uygulamada yararlanılabilecek tıklama, kaydırma ve yakınlaştırma için sıkıştırma hareketlerini destekleyen entegre 10 noktalı dokunmatik özelliklerine sahiptir. Ekran aynı zamanda yüksek dinamik aralıklı görüntüleme barındıran bir HD web kamerası (1280x720 çözünürlük), 720p HD ses/video kayıt özelliği ve görüntülü sohbetler için entegre mikrofon içermektedir. Chromebookun alt bölümüne ve yanlarına yerleştirilen dahili iki hoparlörün sunduğu HD ses birinci sınıf eğlenceler için ekranı tamamlar.

Acer Chromebook R 13’ün geniş ekranı kitap ve sırt çantalarına kolayca sığarak sistemin kompakt tasarımından her yerde en iyi şekilde yararlanılabilmesini sağlar. Yalnızca 1.49 kg (3.28 pound) ağırlığındadır ve 326G x 228D x 15.5Y mm (12.83W x 8.98D x 0.61H inç) ölçüleriyle ince bir profile sahiptir.

Hem İş Hem De Oyun İçin Uzun Pil Ömrü Ve Olağanüstü Performans

Acer Chromebook R 13, tüketicilere 12 saate kadar pil ömrüyle verimli ve bağlantıda kalma özgürlüğü sunarken daha fazla eğlenceye izin verir. Cihaz, dayanıklı günlük performans için bir MediaTek M8173C CorePilot™ dört çekirdekli işlemci ile güçlendirilmiştir. Yeni Chromebook aynı zamanda 2x2 MIMO 802.11ac kablosuz teknolojisi sayesinde hızlı bağlantıya sahiptir.

Chromebook R 13 hızlı veri aktarımına ve yüksek çözünürlüklü bir harici ekrana bağlantıya izin veren ve ayrıca cihazı şarj etmek veya başka donanımlara güç sağlamak için bir USB Type-C bağlantı noktasına sahiptir. Ayrıca USB 3.0, HDMI, Bluetooth 4.0 mikrofon ve kulaklık jakları barındırır.

Acer Chromebook R 13 64GB, 32GB veya 16GB eMMC depolama ile ve 4GB of çift kanallı LPDDR3 SDRAM olarak çeşitli yapılandırmalarla temin edilebilecektir.

İster İş İster Oyun İçin Dört Mod

Chromebook R 13 ekranın durumun gerektirdiği her açıya katlanabilmesini sağlayan Acer'ın patentli 360 derece çift torklu menteşe donanımına sahiptir. Çift torklu menteşe aynı zamanda dokunmatik ekran kontrolleri kullanılırken ve modlar arasında geçiş yapılırken ekranın sabitlenmesini sağlar. Acer Chromebook R 13 dört modda kullanılabilir:

  • Dizüstü bilgisayar modu verimli ve üretken veri girişi ve yazı yazma deneyimi için ekranı klavyeye 90 derece açıda tutar.
  • Ekran modu klavyeyi sistemin altına eğerek ekranın görüntüleyen kişiye daha yakın olmasını sağlar. Chromebook R 13 bu pozisyona getirildiğinde, ekrandaki görüntü doğru görüntüleme yönüne otomatik olarak döner.
  • Çadır modu uçak veya trende yolculuk yaparken olduğu gibi sınırlı alanlarda ideal bir görüntüleme ve dokunma deneyimi sunar.
  • Pad modu Chromebook'un ekran ve klavyesi dokunmatik olarak bir tablet biçiminde kullanılabilmesini sağlar. Böylece müşteriler hem yatay hem de dikey olarak keyifle oyun oynayabilir, paylaşımda bulunabilir ve internette gezinebilirler.

Chrome Güvenilirdir, Farklı Modlarda Kullanımı ve Paylaşımı Kolaydır

Acer Chromebook R 13 Microsoft Office Online belgeler ve Google Docs gibi programları görüntüleyen, düzenleyen, oluşturan ve paylaşan müşterilerimiz için ideal bir cihazdır. Kullanıcılar belgelere, web sitesi yer imlerine ve diğer bilgilere erişim için hesaplarına giriş yapabildikleri için, Chromebookların kullanımı kolaydır ve birden çok kullanıcı arasında paylaşım için idealdir. Google Drive'da saklama özelliği dosyaları, belgeleri ve fotoğrafları güvenli bir şekilde bulut sisteminde korur ve Chromebook kaybolsa veya çalınsa bile dosya veya belgenin en güncel versiyonuna erişimi her zaman garanti eder.

Sürekli değişen online tehditlere karşı koruma sağlamak için otomatik olarak güncellendiğinden dolayı, güvenlik Chromebookun kilit faydasıdır. Ayrıca, Supervised Users özelliği müşterilerin güvenli ve kontrollü bir şekilde online olabilmelerine yardımcı olur.

Modeller, Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Acer Chromebook R 13 EMEA'da Ekim ayından itibaren 399 €'dan başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.