Alışverişte sanal gerçeklik dönemi başlıyor

Lenovo, her büyüklükteki şirketin meta veri deposunun olanaklarını keşfetmesine yardımcı olacak göründüğü için iş odaklı bir karma gerçeklik kulaklığı piyasaya sürdü.

Alışverişte sanal gerçeklik dönemi başlıyor

ThinkReality VRX hepsi bir arada kulaklık, bir Snapdragon XR platformuna, pancake optiklere, 6DoF izleme özelliğine sahip öne monte edilmiş dört kameraya ve iki yüksek çözünürlüklü geçiş kamerasına sahip.

Lenovo XR ve Metaverse Genel Müdürü Vishal Shah, "Müşterilerimiz büyüyen kurumsal Metaverse'e güvenilir, esnek ve ölçeklenebilir ağ geçitleri arıyorlar. Hibrit senaryolarda ve sanal ortamlarda çalışmanın yeni gerçekleri için birinci sınıf çözümlere ihtiyaçları var" dedi.

"Yassı lensler" tarafından mümkün kılınan bir renk geçişi işleviyle, Lenovo'nun yeni sürümü, artırılmış ve sanal gerçekliği daha ince bir karma gerçeklik cihazında birleştirmeyi hedefliyor. Pancake Optics (Folded Optics), lenslerin kullanıcıya odaklanırken küçük kalmasını sağlar. Polarizasyon yoluyla, bu lensler hangi ışık ışınlarının içinden geçtiğini kontrol edebilir, ardından her rengi alıp birkaç kez yansıtarak rengi ve ardından görüntüyü lens mesafesinin bir kısmı ile doğru odakta kullanıcıya geri döndürür.

Alışverişte sanal gerçeklik dönemi başlıyor

Yakın zamanda piyasaya sürülen Quest Pro by Meta veya Pico 4 byteDance'in aksine, Lenovo'nun ThinkReality VRX'i "her yerde çalışanlar için VR çözümü" diyor şirket.

Lenovo, cihazın çalışan eğitimi ve sanal işbirliğinde verimliliği artırmaktan 3D tasarım ve mühendislik görevlerini genişletmeye kadar seçenekler sunabileceğini belirtiyor, XR (genişletilmiş gerçeklik) teknolojileri, hibrit çalışanların daha fazlasını yapmasını sağlayan işletmeler için her zamankinden daha önemli hale geliyor.

Lenovo, sanal gerçeklik sayesinde işletmelerin yumuşak beceriler konusunda dört kat daha hızlı eğitim gördüğünü, yumuşak becerilere %275 daha fazla güvendiğini ve yaralanma riskini %43 oranında azalttığını belirtiyor.

Lenovo'nun ThinkReality VRX kulaklığı, erken erişim birimleri olarak 2022'nin sonunda ve 2023'ün başlarında dünya çapında piyasaya sürülecek - ancak fiyatlandırma bilgileri, piyasaya sürülene kadar açıklanmayacak.