Donanım

AMD CES 2019'da yeni ürünlerini tanıttı!

AMD, CES 2019 kapsamında yaptığı duyuruda, 7nm teknolojisine sahip ürünlerini ve bazı teknolojilerini tanıttı. İşte detaylar!

AMD CES 2019'da yeni ürünlerini tanıttı!

AMD Başkanı ve CEO’su Dr. Lisa Su, CES 2019’daki konuşmasında dünyanın ilk 7nm oyuncu grafik işlem ünitesi (GPU) olan AMD Radeon VII’yi duyurdu

Dünyanın ultra ince laptoplar için geliştirilen bir işlemci olan 2. Nesil AMD Ryzen Mobile işlemcilerinin detaylarını anlattı ve sıradaki 7nm 3. Nesil AMD Ryzen masaüstü işlemcisinin ilk halka açık gösterimini yaptı.

Su’ya aralarında Oyundan Sorumlu Microsoft Başkan Yardımcısı Phil Spencer, Massive Entertainment Yönetici Direktörü David Polfeldt ve FNATIC Kurucu Ortağı ve Başkanı Sam Mathews gibi isimler eşlik etti.

AMD CES 2019'a yeni ürünlerini tanıttı!

AMD Radeon VII grafik kartı, AMD Radeon RX Vega 64’ya göre 2 kat daha fazla bellek, 2.1 kat daha fazla bellek bant genişliği, ortalamada %29’a kadar daha yüksek oyun performansı ve içerik üretimi uygulamalarında %36’ya kadar daha fazla performans sunuyor.

Oyuncular için AMD Radeon VII, en yüksek çözünürlüklerde, normalin üzerinde kare oranları için maksimum ayarları mümkün kılıyor.

Aynı zamanda 1080p, ultra geniş 1440p ve 4K çözünürlüklerde kesintisiz ve yüksek tazeleme oranlı HDR oyun deneyimi sunuyor. Bununla birlikte keskin ve canlı görüntü sağlayan 8K monitörlerde, yeni nesil fotoğraf ve görsel içerik üretimi uygulamalarını da mümkün kılıyor. AMD Radeon VII grafik kartının 7 Şubat 2019’da piyasada olması bekleniyor.

Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız CES 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şey özel sayfalarımızda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.