Donanım

Lenovo atağa geçti

PC üreticisi Lenovo, son çeyrekte net karını iki katına çıkarmayı başardı.


Lenovo, Türkiye' de dizüstü bilgisayar satışlarını ikinci çeyrek sonuçlarına göre, geçen yıla oranla %100' ün üzerinde artış göstererek net karını iki katına çıkardı. Lenovo' nun yaptığı açıklamaya göre 2012 mali yılı birinci çeyrekte 6 milyar dolar gelir elde etti.

Lenovo' nun üst düzey yöneticilerinden Yang Yuanqing; "Son finansal çeyrekteki güçlü performansımızı, mükemmelce uyguladığımız başarılı "Koru ve Saldır" stratejimiz yürütmüştür. Global satışlarda ve gelirimizde rekor kaydettik, tüm coğrafyalarda, müşteri segmentleri ve ürün kategorilerinde endüstriyi geçtik." açıklamasında bulundu.

Lenovo' dan gelen resmi verilere göre, bir önceki yılın aynı döneminde 54.9 milyon dolar kar eden şirket, %23' lük artış ile son çeyreği 108 milyon dolarla kapattı.

Ayrıca önümüzdeki günlerde, HP' nin PC üretimini bırakacağı haberlerinin gerçekleşmesi halinde, Lenovo gibi markalar satışlarını çok daha fazla katlayabilecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.