Donanım

Anneler Günü'nde tablet satışında patlama oldu!

Tablet bilgisayar satışlarında ise yüzde 50'ye varan yükselme görüldü.

Anneler Günü'nde tablet satışında patlama oldu!

Araştırmaya göre Anneler Günü'nden önceki iki haftayı kapsayan zaman içerisinde hediye olarak tableti tercih edenlerin sayısında büyük artış oldu.

1337754705_gslate1.jpg

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği'nin araştırmasına göre, Anneler Günü'nden önceki iki haftayı kapsayan zaman içinde, e-ticaret sitelerinin ziyaretçi sayıları geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 30 oranında artış gösterdi. İnternet üzerinden en çok satılan ürün grubu olarak küçük ev aletleri çiçekten sonra ikinci oldu. Tablet bilgisayar satışlarında ise yüzde 50'ye varan yükselme görüldü.

Türkiye e-ticaret sektörünün yüzde 90'ını temsil eden ve önde gelen 32 e-ticaret sitesinden oluşan üye ağıyla Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), 13 Mayıs Anneler Günü öncesinde internet üzerinden gerçekleşen alışverişlere ilişkin verileri açıkladı.

Bankalararası Kart Merkezi'nin (BKM) verilerine göre Anneler günü alış verisi bu şekilde oldu; 11-13 Mayıs tarihleri arasında yapılan online alışverişlerde çiçek siparişleri ilk sırada yer alırken, ETİD verilerine göre ise Mayıs ayının ilk iki haftasını kapsayan dönemde tablet bilgisayar satışlarında, önceki yılın aynı dönemine göre, yüzde 50 oranında yükselme oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.