Donanım

Apple, Abdullah Gül'e söz verdi!

Apple CEO'su Tim Cook, Türkçe klavye konusunda Abdullah Gül'e söz verdi.

Apple, Abdullah Gül'e söz verdi!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Silikon Vadisi turunda ilk durak olarak dünyanın bir numaralı teknoloji devi Apple'ı ziyaret etti. Katı kurallarıyla bilinen şirket merkez kampüsündeki buluşmada Cumhurbaşkanı Gül ve Türkiye'den gelen beraberindeki sınırlı sayıdaki ziyaretçiyi ağırladı. Misafirleri Apple'ın CEO'usu Tim Cook karşıladı ve ağırladı.

1337929187_120525-apple-gul-f.hlarge.jpg

Yapılan ziyarette, Apple'ın mobil ürünlerinde yaşanan Türkçe karakter sıkıntısı konulardan biri oldu. iPad ve iPhone sanal tuş takımında Türkçe karakterlerin olmaması ve tuş takımına bunun ne zaman konulacağı sorusuna Tim Cook, bu konu hakkında bilgisi olmadığını söyledi.

Cook, ziyaretçilerden birinin iPad'ini alarak inceledi ve Türkçe karakterlerin tam olmadığını sadece klavyede bir ek işlemle bunun yapılabildiğini gördü. İncelemeden sonra CEO bu sorunu çözeceklerini belirtti.

Toplantıda ana gündem maddelerinden biride 'FATİH' projesi oldu. Türkiye'nin 8 milyar dolarlık bir işe karşılık gelen yerli tablet PC projesi ile Apple'ın da yakından ilgili olduğu görüldü.

Yapılan ziyarette Tim Cook'a hitaben yapılan konuşmayla FATİH projesi için Apple tarafı Türkiye'ye davet edildi. Tim Cook, bu konuyla oldukça yakından ilgilendiklerini ve projeye hazırlandıklarını söyledi. Apple CEO'su Tim Cook çok yakında şirketin Türkiye ofisinin açılışını yapacaklarını ardından Apple Store ve iTunes mağazalarının da Tükiye'de açılacağını belirtti.

Yorumlar
Misafir
siyaset yapmak istemiyorum ama Ahmet Necdet SEZER inde cumhurbaşkanlığı döneminde köşkten çıkmayıp tasarruf yapacağına dünyayı gezip böyle ülkeyi tanıtıp iş başarmak yönünde atılımlarının olmasını isterdim..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.