Donanım

Apple daha güçlü bir Mac mini üzerinde çalışıyor

Apple bu sonbaharda daha güçlü ve yeniden tasarlanmış bir Mac mini modeliyle gelebilir. İşte detaylar.

Apple daha güçlü bir Mac mini üzerinde çalışıyor

Bir çok rapora ve söylentiye göre Apple dizüstü bilgisayarları için büyük ve yenilenmiş tasarımlara gidiyor. Raporlara göre şirket, Mac mini de büyük bir yenileme alacak gibi görünüyor.

Hem 9to5Mac hem de MacRumors, bu söylentileri doğrulayacak şekilde raporlar sunuyor. Bloomberg'in güvenilir kaynağı Mark Gurman da, içinde "M1X" çipi bulunan yeniden tasarlanmış bir Mac mini'nin "önümüzdeki birkaç ay içinde" geleceğini iddia ediyor.

Apple, bu sonbaharda daha güçlü bir Mac mini sunabilir

Apple daha güçlü bir Mac mini üzerinde çalışıyor - Resim : 1

Yeni dahili bileşenlere ek olarak, Apple'ın Mac mini'yi yeniden tasarlaması ve küçük masaüstü bilgisayara daha fazla bağlantı noktası eklemesi bekleniyor. Geliştirilmiş Mac mini, mac konusunda uzmanlaşan ve bilgisayarı profesyonel amaçlarla kullanan insanlar için daha uygun olacaktır. Cihaz ayrıca muhtemelen Apple'ın sunduğu mevcut modellerden daha pahalıya mal olacak, bu nedenle şirketin M1 modelini daha basit ve uygun fiyatlı bir seçenek olarak tutması muhtemel.

Mac mini'ye ek olarak, Apple'ın bu sonbaharda tamamen yeniden tasarlanmış ve aynı zamanda daha güçlü M1X çipine sahip MacBook Pro modellerini tanıtması bekleniyor. Ayrıca Apple, bu yılın başlarında iMac'e getirdiği çok renkli yaklaşımı da benimseyebilecek gibi görünüyor. Henüz net bir şey olmasa da tüm bu güvenilir kaynakların aynı şeylerden söz etmesi konuyu neredeyse kesin hale getiriyor. Sonbahara çok bir şey kalmadığına göre uzun süre beklememiz gerekmeyecek diyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.