Donanım

Apple Glass sonunda geliyor! işte tarih

Apple Glass için nihayet ışık yakıldı. Dünkü etkinlikte cihazın olası çıkış tarihinden söz edildi.

Apple Glass sonunda geliyor! İşte tarih

Dünkü Apple etkinliğinden hemen sonra, uzun süredir konuşulan Apple AR kulaklığıyla ilgili daha fazla spekülasyon geldi. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, yatırımcılara 2022'nin ikinci çeyreğinde bir lansman olabileceğinin ipucunu verdi.

Aplle Glass için ışık göründü!

Önceki söylentiler Apple Glass için bir 2023 lansman tarihinden bahsediyordu. Apple'ın 2022'de bir AR HMD cihazı piyasaya süreceğini tahmin ediliyor. Ming-Chi Kuo ,"Cihaz, şeffaf AR deneyimi sunacak. Bu nedenle cihaz için lens olmazsa olmaz. Genius da bu konuda önemli bir tedarikçi." yorumlarında bulundu.

En son yatırımcı notu ayrıca Apple'ın kamera lensi tedarik zincirini ve Tayvan'ın Genius Electronic Optical'ı (GSEO) yaklaşan iPhone 13 serisi ve AR kulaklığının ana tedarikçisi olarak detaylandırdı. Apple AR kulaklığının hem AR içeriği için şeffaf mod hem de VR içeriği için opak mod ile Sony microLED ekranları kullanması bekleniyor. Cihaz kullanıcılar için gerçekten sürükleyici bir deneyim sağlayan toplam 15 kamera çalıştırılacak Tasarım, tüy benzeri bir kumaş dış yüzey sayesinde 200-300 gram arasında hafif olacak.

2025'te daha taşınabilir bir sürüm çıkarken, şimdilik AR kulaklığını açmak için bir bilgisayara/dizüstü bilgisayara takmanız gerekiyor. Daha önceki söylentilerde çok daha yüksek bir etiket beklenmesine rağmen, Apple'ın AR kulaklığının fiyatlandırmasının 1.000 $ civarında olması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.