Donanım

Bitcoinin tekrar yükselişi, teknoloji şirketlerine yaradı

Geçtiğimiz hafta yaşanan hızlı düşüşün ardından bu hafta çıkış trendi yakalayan #Bitcoin, yatırımcısı kadar teknoloji şirketlerine...


Gelişimini devam ettiren kripto paralar içerisinde en pahalı pozisyonda bulunan Bitcoin, geçtiğimiz hafta yatırımcılarını oldukça korkuttu. Hızlı düşüş yaşayan Bitcoin, 10.700 dolara kadar düştü. Bu hafta çıkış trendi yakaladı ve dün itibariyle 16 bin dolar civarında işlem gördü. Yukarıya doğru bir seyir izleyen Bitcoin, yatırımcısı kadar blockhain teknolojisini kullanan şirketlere de kazandırdı.

Bitcoin'in düşüşüyle %30 değer kaybeden Riot Blockchain Inc. hisseleri çıkışla beraber %18, %30 değer kaybeden LongFin’in değeri ise %20 arttı. Bitcoin'in değeri ise bu yazı yazılırken %17’den fazla artarak 16.690 dolara ulaştı.

Bitcoin, her ne kadar 2017'de %1500 değer kazansa da yatırımcılar Blockchain teknolojisini kullanan kripto paralara yöneldi. Bu da o şirketlerin değerlerine değer kattı.

Blockchain teknolojisini kullanan şirketlerin yanında ismini kullanan şirketler de değerine değer kattı. Soğuk içecek markası olan Long Island Iced Tea şirketi, Blockchain teknolojisine yönelince ismini "Long Blockchain" olarak değiştirdi. Hisse değeri bu değişimle birlikte %200'den fazla arttı. Diğer bir şirket olan biyoteknoloji şirketi Riot, ismini Riot Blockchain yapınca değeri Ekim ayından sonra %375 arttı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.