Donanım

Samsung, Bitcoin madenciliği işine giriyor

Samsung, Bitcoin madenciliği için Rus Baykal şirketi ile sözleşme yaptığını açıkladı. Seri üretim Ocak 2018'de başlayacak.


Samsung, ünlü Rus Bitcoin firması Baikal Minner ile kripto madenciliği üretimi için anlaştı. Anlaşmaya göre 14nm ASIC (Application Specific Integrated Circuit) ya da bütünleşik devre çip üretimi yapacak. Önümüzdeki ayda çiplerin üretime başlayacağı söyleniyor. Bu anlaşmanın Baikal'a faydası ise Bitcoin yazılımında Samsung'un yeni üretim çiplerini kullanması olacak.

Kripto parada artan talebin farkında olan Samsung, dünyanın en iyi beş pazarlarından biri olan Kore'de olmanın ekmeğini yemenin peşinde düştü. Hızla popülerlik kazanan kripto paralar Kore'de oldukça revaçta.

Nitelikli kripto para yatırımcıları güvenilir ortaklarla anlaşan (Qualcomm, Apple vs.) Samsung'un tanıdık olmasını da fırsat bilerek yatırımlarını artıracağının sinyalini verdi.

Çinli üretici Bitmain, küresel madenciliğin %70'lik pazar payına sahip olmayı sürdürüyor. Bitmain, günlük olarak 44 milyon won (yaklaşık 41 bin dolar) elektrik faturası ödüyor. Japon internet firması GMO da 7nm ASIC çip üretmeyi planlarını açıkladı.

Yorumlar
meryem sağlık
valla arkadaşlar kusurabakmayında spastik sizsiniz o çocuk dediğiniz kişi emeklerini çalışmalarını ve azmini ortaya koyarak bu hale geldi sizinkisi çekememezlik haset enesin şu an ünlü diye isimlendirdiğiniz kitleden hiçbir farkı yok ama onlarında antifanları var tabikide ben enesin ne fanı nede anti fanıyım ama eğer bir insan bir ödüle layık görülmüşse bırakın ya sizene sizmi veriyorsunuz ödülü o gazetecimidir nedir her neyse abi eskide kalmışsın esk,i yazar diye anılıyorsun geçmişte kalmışsın yeni nesle ayak uydur insanların işlerine de karışma enes o ödülü sonuna kadar HAK ETTİ
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.