Donanım

Bixby özellikli Samsung TV tanıtıldı!

Samsung, New York'ta düzenlediği etkinlikte sesli asistan Bixby ve Direct Full Array özellikleri ile ön plana çıkan yeni TV modellerini tanıttı.

Sesli asistan Bixby'li Samsung TV'ler tanıtıldı!

Samsung, Amerikan Borsası’nda düzenlediği lansmanda 2018 televizyon serisini tanıttı. Yapay zeka ve sesi asistan Bixby özellikleri ile dikkat çeken 2018 Samsung TV moedlleri, Direct Full Array görüntüleme teknolojisi ile kontrasta yeni bir anlam yüklüyor.

Güney Koreli dev, etkinlikte Xbox ile olan işbirliğini de duyurdu. Samsung, oyun içerik ekosistemini geliştirmede Xbox ile gösterdikleri ortak kararlılıktan bahsetti. Ancak bu içerikler konusunda detaylı bir bilgi paylaşılmadı. Muhtemelen oyun alanındaki gelişmeler önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

Ortam Modu/Ambient Mode olarak geçen yeni mod sayesinde, televizyon izlemediği anlarda trafik, hava durumu ve haberler de dahil olmak üzere bilgiler TV ekranında olacak. Haber konusunda ise The New York Times ile anlaşıldığını belirtelim. Tahminlerimize göre; haberler için buna benzer bir ortaklık Türkiye'de de yapılacak.

Bixby özellikli Samsung TV tanıtıldı! - Resim : 1

Gelelim en merak edilen Direct Full Array teknolojisine. Samsung Q9F ve Q8F QLED TV modellerinde LED'lerdeki ayarlar çok ince yapılarak, ekrandaki görüntü bozulmadan kontrast ayarlanıyor.

Siyahları olduğu gibi veren QLED teknolojisi Direct Full Array ile birleşince ortaya üst düzey bir görüntüleme deneyimi çıkıyor.

Sesli asistan Bixby ise henüz Korece ve İngilizce dillerine destek veriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.