Donanım

Apple Watch akıllı saat pazarındaki liderliğini koruyor

Yayınlanan yeni bir rapora göre, akıllı saat pazarı 2019 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre %48 oranında büyüdü. Apple Watch ise liderliğini sürdürüyor.

Apple Watch akıllı saat pazarındaki liderliğini koruyor

Araştırma şirketi Counterpoint Research’ün verileri, pazarın 2019’un ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre %48 oranında büyüdüğünü gösteriyor. Apple Watch ise zirveyi bırakmıyor, ayrıntıları haberimizden birlikte takip edelim.

Apple Watch akıllı saat pazarındaki liderliğini koruyor

Akıllı telefon pazarında Apple Watch, 2019 yılının ilk çeyreğinde akıllı saat piyasasındaki liderliğini devam ettirmeyi başardı. Küresel araştırma şirketi Counterpoint Research, ilk çeyrekte satılan her üç akıllı saatten birisinin Apple Watch olduğunu rakamlarla gösterdi.

Akıllı saat sevkiyatlarının yıldan yıla yüzde 48 oranında arttığı ifade eden Counterpoint Research, yapmış olduğu araştırma ile Apple’ın yüzde 35.8’lik bir piyasa payına sahip olduğunu, Samsung’un ise yüzde 11,1 ile Apple’ı takip ettiğini paylaştı. Yayınlanan raporda, Apple’ın sağlık özelliklerine odaklanmasının faydasını gördüğüne dikkat çekiliyor. EKG, kalp atış hızı monitörü ve düşme algılayıcısı, Apple Watch’un temel satış noktaları olarak öne çıkıyor. iPhone satışlarının azaldığı bir ortamda Apple Watch’un satışlarının artması da göze çarpan bir diğer nokta olarak karşımıza çıkıyor.

Her ne kadar Apple hala önde olsa da, Kore devi Samsung da önemli bir başarıya imza atmış durumda. Şirket saat satışlarını yıldan yıla %127'ye katlayarak en yüksek büyüme oranını elde etti. Bunda yeni Galaxy Watch serisinin geliştirilmiş batarya süresi ve hücresel LTE bağlantı özelliklerinin önemli ölçüde rol oynadığı düşünülüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.