Donanım

Apple’ın 21.5 inç 4K çözünürlüklü iMac bilgisayarı önümüzdeki hafta tanıtılacak

Apple'ın Ultra HD çözünürlüklü iMac'i için geri sayıma geçildi.


Geçtiğimiz ay iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPad Pro ve iPad mini 4’ü duyuran Apple ürün yelpazesine iddialı bir ürün daha katmak üzere. İlk olarak haziran ayında OS X El Capitan Beta kodlarında ortaya çıkan 4K Ultra HD (3840 x 2160p) çözünürlüklü iMac bilgisayar, Apple’a yakın kaynaklara göre önümüzdeki hafta tanıtılacak.

İlginizi çekebilir; 

Apple’ın bir sonraki hepsi bir arada bilgisayar çözümü iMac'te 21.5 inç büyüklüğünde 4K çözünürlüklü Retina ekrana yer aalcak. Ekran tarafındaki gelişmeler çözünürlük artırmayla sınırlı kalmayacak; 4K iMac’te "geliştirilmiş renk doygunluğu" karşımıza çıkacak bir diğer özellik olacak. Yeni iMac'te Apple'ın tasarım noktasında radikal bir değişim sunması beklenmiyor. 

Ekim sonunda satışa çıkacağı belirtilen 4K çözünürlüklü iMac, OS X El Capitan Beta kodlarında ortaya çıkan bilgilere göre Intel'in en yeni Broadwell işlemci ailesinden güç alacak. Yüksek çözünürlüklü bilgisayara Intel Iris Pro Graphics 6200 ve AMD Radeon R9 serisi grafik kartları da eşlik edecek. 

İlginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.