Donanım

Audi'den geleceğe sihirli bir dokunuş!

Yeni konsept muhteşem tasarımıyla göz kamaştırıyor!


Dünyanın en çok ilgi gören fuarlarından birisi olan 2012 Paris Otomobil Fuarı'nda boy gösteren Audi gelecek için yaptığı sihirli dokunuşların bir ürünü olarak yeni konsept araçlarını görücüye çıkarttı. Birbirinden şık bu araçlardan en gözdesine biraz yakından göz atalım.


Önümüzdeki araç
Audi'nin elektrikli araç konseptlerinden. Aracın iki elektrikli motoru ve üç silindirli TFSI motoruyla toplamda 177 beygir gücü bulunuyor. 2+2 oturma şeklinde çıkan bu motorlarla birlikte aracımızı 100 km/s hıza ulaştırmak için 8.6 saniyeye ihtiyacımız bulunuyor. Bu elektrikli aracımızın maximum hızı olarak
182 km/s gösteriliyor.Audi'nin bu konseptinde kullanılan motor
ürettiği 116 beygirlik gücü ve 250 Nm değerindeki torku 55 km/s kadar asfalta aktarabiliyor. Araçta yüklü bulunan modlardan elektrik modunda menzil 86 km olarak gösteriliyor.


Bu dev aracı saatte 55 kilometre hızdan yukarı kullanmaya başladığınızda hemen diğer motor devreye giriyor. Diğer motorumuz 130 beygir güç ve 200 Nm tork sunan içten yanmalı 1.5 litrelik motora, 68 beygir güç ve 210 Nm tork gibi değerlere sahip. Audi'nin yaptığı açıklamalarda bu konsept 100 kilometrede sadece 1.1 yakıta ihtiyaç duyuyor.Audi mühendislerinin normal bir jipe nazaran ağırlık konusunda oldukça hassas davrandığı bu konseptin yapım maddesine ve ağırlığına baktığımızda anlayabiliyoruz. Aracın yapımında kullanılan malzemelere göz gezdirdiğimizde Alüminyum, karbon fiber destekli polimer ve cam elyafı destekli polimer materyallerini görüyoruz. Kullanılan bu malzemelerle birlikte aracın toplam ağırlığı 1390 kg. Bu rakam hibrit özelliği taşıyan bir araca göre takdire şayan bir ağırlık demek.Aracımız 4.21 metre uzunluğa, 1.88 metre genişliğe ve 1.51 metre yüksekliğe sahip. Konseptimizin tavanı isteğe bağlı olarak sökülebiliyor. Tavanı komple bagaja sığdırabiliyorsunuz. Araçtaki ışıklandırma sistemleri önceki Audi'lerden de alışık olduğumuz gibi LED aydınlatma sistemi olarak karşımıza çıkıyor.1348996941_audi-5.jpg
Aracımızın muhteşem iç dizaynına ufak bir göz gezdirdiğimizde son derece spor renklerin kullanıldığını görüyoruz. Bu da daha çok gençlere hitap edecek bir model olduğunu gösteriyor. Aracın dışında bulunan sert hatlar aracımızın içinde de kullanılmış durumda. Ayrıca aracımızın iç tasarımında kullanılan alüminyum hatlar muhteşem bir görüntü sunmuş durumda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.