Donanım

Bir taşla iki kuş: Microsoft Office 2021, Windows 11 ile aynı gün çıkacak

Uzun süredir beklenen Windows 11 yalnız gelmeyecek. Microsoft Office 2021 de aynı gün çıkacak. İşte detaylar.

Bir taşla iki kuş: Microsoft Office 2021, Windows 11 ile aynı gün çıkacak

Teknoloji devi Microsoft, ‘Microsoft Office 2021 çıkış tarihini duyurdu. Beklenen Office programı 5 Ekim'de yayınlanacak. Aynı tarihte, uzun süredir beklenen Windows 11 işletim sistemi de çıkacak.

Microsoft'un yaptığı duyuruya göre Microsoft Office 2021 sürümü, hem Windows hem de macOS platformlarında tek seferlik bir satın alma işlemi ile kullanılabilecek. Aynı sistem Microsoft 2019'da da kullanılmıştı. Şirket, yeni sürümü özellikle Microsoft 365 hizmetine abone olmak istemeyen kullanıcılara göre yapmış.

Microsoft Office 2021, Windows 11 işletim sistemi ile aynı gün sunulacak

Office 2021, Microsoft 365'te bulunan yapay zeka ve bulut destekli özelliklerle birlikte gönderilmeyecek ve yeni özellikler de almayacak. Microsoft, Office LTSC'yi beş yıl boyunca destekleyecek. Microsoft Office 2021 programının alacağı yeniliklerden bazıları ise şu şekilde:

Satır Odağı:  Dikkat dağınıklığını gidermek ve Word belgelerinde satır satır ilerleten güncelleme, okuma moduna benzeyecek.

XLOOKUP işlevi:  Excel çalışma sayfasında bir tablodaki veya satır satırdaki öğeleri bulmanıza yardımcı olur.

Dinamik dizi desteği: Excel'de dinamik dizileri kullanan yeni işlevler sunar.

Karanlık mod : Güncelleme ile birlikte tüm Office uygulamaları karanlık mod desteği içerecek.

Microsoft, Office 2021 için henüz ayrıntılı fiyatlandırma yapmadı. Ancak 5 Ekim'de kullanıcıya sunulacağı düşünülürse Office 2021 özellikleri ve fiyatlandırması hakkında daha fazla ayrıntı yakında eklenecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.