Donanım

CES 2014: Sharp teknolojileriyle kıskandırmaya devam ediyor!

Sharp dünyanın en büyük tüketici elektronik eşyaları fuarı Consumer Electronics Show 2014’te en yeni teknolojilerini sunuyor

CES 2014: Sharp teknolojileriyle kıskandırmaya devam ediyor!

7- 10 Ocak 2014 tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenen CES’te (Consumer Electronics Show), Sharp pek çok ürünüyle birlikte, yeni yüksek çözünürlüklü görüntü teknolojilerini de tanıttı. Bunlardan bir tanesi ise eşsiz Quattron teknolojisinin en son nesli olan Quattron Pro... Söz konusu teknolojiye sahip Sharp TV'ler, kullanıcıların 4K dahil olmak üzere, en yüksek kalitede görüntü izleyebilmesine imkan veriyor.

Sharp tarafından CES 2014’te sunulan en yeni çözümler arasında Quattron Pro teknolojisi de yer alıyor. Dört renkli Quattron teknolojisinin yeni nesli olan bu cihaz, temel RGB renklerine sarıyı da ekliyor. Quattron Pro teknolojisine sahip Sharp TV’ler, görüntülerin full HD’ye kıyasla 2,5 kat daha yüksek bir çözünürlükle görüntülenmesine olanak sağlıyor. Yani Quattron Pro TV’ler, kullanıcıların 4K çözünürlüğe sahip materyaller de dahil olmak üzere görüntüleri, herhangi bir full HD TV’den daha yüksek bir çözünürlükle izleyebilmesine imkan veriyor. Bunun sonucunda izleyiciler, ultra yüksek çözünürlüklü görüntüleri daha piyasada standart hale gelmeden önce izleyebiliyor. Sharp tarafından geliştirilen, full HD çözünürlük sinyallerini 4K çözünürlüğe dönüştüren eşsiz ‘upscaler’ teknolojisi sayesinde, Quattron Pro TV’lerdeki görüntüler çok daha net ve canlı hale geliyor.

1389259166_sharp-ces-aquos-2014.jpg

Parlaklığı ve bir milyardan fazla rengi görüntüleyebilmesiyle öne çıkan Quattron Pro teknolojisinde özellikle altın rengi, sarı, yeşil, mavi ve kahverengi tonlarına netlik kazandırıyor. Renkler daha parlak ve doğal gözüktüğü için, örneğin vahşi yaşam ve doğayla ilgili görüntülerin izlenmesi eşsiz bir deneyime dönüşüyor. Quatton Pro teknolojisine sahip; tam HD’den Ultra HD’ye, 1080p’den 4K Ultra HD’ye kadar çözünürlüğe sahip Sharp Aquos TV’lerin 2014 içinde hem Avrupa hem de ABD’de piyasaya çıkması planlanıyor.

CES 2014’te IGZO teknolojisinin uygulamalarını ve yenilikçi kablosuz ses teknolojisini de tanıtan Sharp, Philips ve Dolby ile beraber hayata geçirdiği ve 3D görüntülerin gözlüksüz olarak izlenmesine imkan veren 85 inçlik 8K TV’sini de ilk kez bu fuarda tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Sharp Electronics Corporation’ın CEO’su Toshiyuki Osawa yeni teknolojilerle ilgili değerlendirmesinde “Hepimiz daha çok görmek isteriz; daha çok detay, daha çok derinlik, daha çok renk. Sharp CES 2014’te, yüksek çözünürlük dünyasının önünü açan çok çeşitli görüntü teknolojilerini sizlere sunuyor. Sharp, özel bir gözlük gerektirmeyen 3D teknolojisine sahip 8K’dan, Quattron + modellerine ve IGZO teknolojisine kadar dünyamızı değiştirecek ve geleceğin trendlerini belirleyecek çok çeşitli yüksek çözünürlük çözümler sunuyor.” ifadelerini kullandı.

Sharp’ın Quattron ve Quattron + teknolojisiyle ilgili daha fazla bilgi almak için Sharp’ın Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Viken ile gerçekleştirilen röportaja ve ilgili diğer görsellere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.