Donanım
Dell'den AMD'ye ilginç mesaj

Dell, AMD-Intel rekabetine ince bir göndermede bulundu!

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Dell, işlemci piyasasının geleceği hakkında yorum yaptı. Dell, AMD'ye pek de fazla şans vermiyor.

AMD'nin son zamanlarda sunduğu ürünler son derece ilgi çekici. Tüm eksik ve güçlü yönlerine rağmen AMD'nin Zen mimarisi gerek otoritelerden gerekse kullanıcılardan yüksek puanlar aldı. Ryzen serisi, önceki model ailelerine oranla ciddi satış rakamlarına ulaştı.

Yüksek satış rakamları ve olumlu eleştirilerle donatılsa da; Dell, AMD'nin Intel'e ciddi bir rakip olamayacağı kanısında. Dell CTO'sı John Roese, WMC'de "Intel sektörün büyük oyuncusu, AMD ise ikinci sırada. Biz, cihazlarımızda gerek Intel gerekse AMD yongalar kullanıyoruz. Lakin kullandığımız Intel yongaların sayısı AMD'den çok daha fazla..." ifadelerini kullandı.

Dell, AMD-Intel rekabetine ince bir göndermede bulundu! - Resim : 1

Dell EMC CTO'su John Roese bu kadarla yetinmiyor. "AMD harika işler yapsa da, Intel seviyesinde değil" açıklamasını yapıyor.

Roese, kullanıcıların ağırlıklı olarak Intel yongalı bilgisayarları tercih ettiğini iddia ediyor. Roose, "Kısa zamanda, piyasaya iki firmanın hakim olmasını beklemeyin. AMD büyük bir atılım yaptı ama pazarın bir numarası ile aralarında  hala ciddi bir fark var" ifadelerini kullanmakta sakınca görmüyor.

Yorumlar
Neresi dogru
Öncelikle yukardaki yoruma katılmıyorum. AMD bilindiği üzere performans konusunda oyun özelikle 1 numaradır. Intell i7 islemciler hem pahalı Hemde amd serisi islemciler karşısında tutarsız neden derseniz amd yükü sever yani amd istediği kadar yük taşır birşey olmaz Ancak intell işlemci yükünü aştığı zaman ya ram ya ekran kartı yada işlemciyi götürür uzun ömürlü değildir o yüzden ki işi bilen kişiler hep amd kullanır bilmeyen gider 2 kat fiyata intell alır 9 yıl önce topladığım amd phonom x4 hala taş gibi ve intell i7 yanına gelemez amd sevdiğim en iyi özellik isteğin mhz bandında çalışma olayı mesela ben 1.9 ile kullanıyorum ama istediğim an 3 mhz yapabiliyorum ve 9 yıllık makina ile gta 5 açıyorum demekki 8 bin tl vermeye gerek yok
Cevapla
Timothy
Adam doğru söylemiş, gerçekler bunlar. Intel dururken AMD'nin esamesi okunmaz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.