Donanım

DualSense 5 kontrol cihazının çıkış tarihi ortaya çıktı!

Sony hakkında gerçeğe yakın sızıntılar yapan IronManPS5 isimli twitter kullanıcısı, Sony’nin yeni kontrol cihazı için bir satış tarihi sızdırdı. Ayrıca paylaşımda cihazın fiyatına da yer verdi.

DualSense 5 kontrol cihazının çıkış tarihi ortaya çıktı!

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi; Sony geçtiğimiz Nisan ayında DualSense 5 kontrol cihazını tanıtmıştı. Fakat çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi vermemişti. Sonunda cihazın satış tarihi ve fiyatı sızdırıldı.

DualSense 5 kontrol cihazının çıkış tarihi ortaya çıktı!

Sony, PlayStation 5 kontrol cihazı DualSense 5’in nasıl bir tasarıma sahip olacağını göstermiş, ancak ne zaman satışa sunacağı ve fiyatı hakkında herhangi bir bilgi vermemişti.

DualSense 5 kontrol cihazının çıkış tarihi ortaya çıktı! - Resim : 1

IronManPS5 isimli bir twitter kullanıcısı, DualSense 5 kontrol cihazının fiyatını ve ne zaman satışa çıkacağını açıkladı. IronManPS5 yapmış olduğu paylaşımda; Kuzey Avrupa, Birleşik Krallık, Amerika ve Kanada'da DualSense 5’in fiyatının sırası ile 59,99 dolar, 59,99 Kanada Doları, 59,99 euro, 54,99 sterlin olacağını açıkladı. Ayrıca paylaşımında kontrol cihazının 20 Kasım 2020 tarihinden itibaren satılmaya başlanacağını iddia etti.

Eğer kontrol cihazı, iddia edildiği gibi Avrupa'da 59,99 euro fiyat etiketi ile satışa sunulursa, ülkemizde bu değer vergiler hariç 450 TL gibi bir fiyata eşdeğer olacaktır.

Ayrıca kısa süre önce PlayStation 5 fiyatı hakkında da bazı raporlar sızdırıldı. Bu raporlara göre PS5 fiyatı 500 dolar civarında olacak. Eğer bu fiyat doğru ise, konsol ülkemizde yaklaşık olarak 8000 TL civarında bir fiyat etiketi ile satışa sunulacaktır.

Yorumlar
Oha
8000 TL ye kral PC dizerim bu ne be alay mı ediyonuz çüş diyorum başka bişe demiyorum 😡
Cevapla
Misafir
Vergiyle 600 olur rahat belki daha fazla
Cevapla
Gamer
8000 e pc alırsın bu nedir ya tam bi rezalet
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.